A. H. HEINEKEN de heer lid van de raad van bestuur In de algemene vergadering van aandeelhouders van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. van 23 januari 1964 werd de heer Heineken met ingang van deze datum benoemd tot lid van de raad van bestuur. Dit geschiedde op voordracht van de raad van commissarissen, die daartoe het besluit had genomen in zijn vergadering van okto ber 1963. Met het aanvaarden van deze benoeming zet de heer Heineken de traditie voort, die door zijn groot vader en vader gevestigd werd. Het spreekt vanzelf dat deze benoeming inhoudt dat de heer Heineken zijn functie van gedelegeerd commissaris heeft neergelegd. Vele jongere medewerkers hebben de heer Heine ken slechts als gedelegeerd commissaris gekend. De ouderen weten echter dat hij al een twintigjarige ervaring in onze onderneming heeft, die onder an dere berust op praktische werkzaamheden bij ver schillende onderdelen. Op 1 juni 1942 is de heer Heineken namelijk in Rotterdam in dienst getreden. Hij heeft achtereen volgens gewerkt bij het archief, het secretariaat, de afdeling inkoop, het centraal laboratorium, de proefziederij en de commerciële afdeling. In april 1946 werd zijn arbeidsveld verlegd naar de Ver enigde Staten. Bij Van Munching Co. Inc., onze agent, was hij een jaar medewerker aan de verkoop van Heineken bier in New York en omgeving en 'V daarna voor anderhalf jaar „representative" (ver tegenwoordiger) van Van Munching Co. in ze ven westelijke staten, met als standplaats Los Angeles. Na zijn terugkeer in Nederland volgde een stage bij de credietafdeling van de Nederlandsche Han- del-Maatschappij. In 1946 kwam de heer Heineken bij de onderneming terug als assistent van een der verkoopleiders Amsterdam, de heer Van Haaften. Daarna werkte hij bij de afdeling reclame mee aan de opzet van de Heineken reclame. Toen zijn vader, dr, H. P. Heineken, in 1951 de wens te kennen gaf zich als commissaris van Hei neken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. terug te trekken, trad de heer Heineken in zijn plaats om in 1958 aangewezen te worden als gedelegeerd com missaris van onze maatschappij. Bij de N.V. „Cobra" werd hij in 1954 tot commis saris benoemd, welke functie hij op 23 januari 1964 neerlegde, wegens zijn benoeming tot directeur. De heer Heineken is voorts gedelegeerde van de raad van beheer van Heineken's Belegging en Beheer Maatschappij N.V. Wij wensen hem in zijn nieuwe functie veel succes en voldoening toe. 1

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 3