VAN ONZE VERENIGINGEN Biljartvereniging „Heineken" organiseerde kampioenschappen De acht finalisten, v.l.n.r. de heren Brands, Van Hee, Dijkman, Van Trigt, Kroeskamp, Dikstaal, Scholts en kampioen Cohen. Op de achtergrond v.l.n.r. (staande) de heren De Man en Masmeijer (zaalcontrole) en de wedstrijdleiders de heer Both en geheel rechts de heer Hollander, die tevens optrad als speaker. Op 3, 4 en 5 januari jl. heeft zich in de kantine van onze hoofdstedelijke brouwerij de strijd om het biljartkampioen schap 3e klasse libre van de afdeling Amsterdam afgespeeld. Het geheel was georganiseerd door onze biljartvereniging, de onderafdeling van de S O „H.B.B.A.", die sinds kort de naam „Heineken" voert. De leiding was in handen van de heren Hollander en Both. Toen men vrijdagavond begon, was er een flinke belang stelling van de zijde van het publiek. In deze eerste ronde kon men de biljarters, met wie rekening gehouden moest worden, reeds er uit halen, namelijk Cohen, Scholts, Van Trigt en Dikstaal. Zaterdagmiddag werd de strijd voortgezet en weer sprongen Cohen en Scholts er uit. Tegen half zes waren de rondes afgewerkt. Alles was precies op tijd verlopen, een compliment voor de leiding. In 't Koelschip kregen spelers en medewerkers een lunch aangeboden, die in een geanimeerde stemming verliep. On danks het feit, dat de spelers elkaar op het groene laken verbeten bekampten, had men hier veel plezier onder elkaar. Om half acht precies ging men verder, terwijl het publiek bleef komen. Cohen had op dat ogenblik nog geen verlies- punten, Scholts had er twee. Dit bleef zo, alleen in de 3e, 4e en 5e plaats traden verschuivingen op. Zondagmiddag verliepen de partijen onder grote spanning. Cohen verloor zijn partij op het nippertje (2 caramboles), maar Scholts won. Het publiek, met een mooie finale in het vooruit zicht, was opgetogen. Eerst ging men echter de inwendige mens maar weer versterken. De finale bracht Cohen (10 punten) tegen Scholts (10 punten) en Dikstaal tegen Dijk man. Ongeveer 150 man publiek was bij deze eindstrijd aanwezig. In het begin nam Scholts een voorsprong, maar Cohen kwam terug en liep zijn achterstand in. Na 40 caramboles nam hij op zijn beurt de leiding om die niet meer af te staan. In 27 beurten maakte hij zijn partij uit, waarbij hij Scholts op 55 liet staan. Dikstaal won zijn partij en bereikte daardoor de derde plaats. De volledige uitslag luidde als volgt: 1. Cohen 2. Scholts 3. Dikstaal 4. Van Trigt 5. Brands 6. Dijkman 7. Kroeskamp 8. Van Hee. Daarna was de door verscheidene goede gevers rijkelijk gevulde prijzentafel aan de beurt. De heer Hollander dankte op de eerste plaats de directie, die het mogelijk had ge maakt dit tournooi in onze kantine te houden. Ook dankte hij de goede gevers, die voor zo'n aantrekkelijke prijzentafel hadden gezorgd. Vervolgens overhandigde de heer Hollander aan de arbiters een aandenken, dat bestond uit een Heineken bierpul en een fles champagne. Daarna reikte de heer Van der Wal van de K.N.B.B. de bondsprijzen uit aan de spelers, die hij stuk voor stuk „onder de loep nam". Hij dankte de heren Hollander en Both en hun medewerkers voor de prima organi satie en vroeg zich ten slotte af of de groten in deze sport wel eens onder zulke buitengewone omstandigheden hadden Heineken bierverkoper Dikstaal, die als derde eindigde, ontvangt hier uit handen van de heer Hollander de 20 pond wegende kalkoen als mede een bierpul. Links de heer Timmer, die de prijzen uitreikte. r Verliezer Scholts (mid den) feliciteert hier als eerste kampioen Cohen. Dikstaal (rechts), de speler met het hoogste moyenne, komt aanlo pen om eveneens Cohen geluk te wensen. 4 Kampioen Cohen aan stoot. Onder de belang stellenden op de ach tergrond ziet u v.l.n.r. de heren Holdorp (KNBB), Brill, Goos en Scholts.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 36