CEES VERKERK Heineken Bier WON ZILVEREN MEDAILLE OP DE OLYMPISCHE SPELEN zoon van Heineken afnemer Degenen, die op 6 februari jl. de radioreportage van de in Innsbruck verreden 1500 meter hardrijden op de schaats hebben beluisterd, zullen na afloop ongetwijfeld hebben ge deeld in het enthousiasme, waarmee daarginds de prestatie van onze land genoot Cees Verkerk werd begroet. Na het goud voor Sjoukje, een zil veren plak voor Cees, de 21-jarige zoon van een onzer afnemers, café houder Pleun Verkerk uit Putters- hoek. Wellicht ook hebben de luiste raars toen meegezongen met de in Innsbruck aanwezige Nederlanders, die uit volle borst Neerlands tweede volkslied ombogen tot: „Geen woorden, maar daden Leve Cees Verkerk!" Miljoenen televisiekijkers zagen een lachende Cees Verkerk de zilveren medaille in ontvangst nemen. Het hardrijden op de schaats zat er bij Cees al vroeg in. Twaalf jaar oud, was hij jeugdkampioen van de Hoekse Waard, drie jaar later jeugdkampioen van Zuid-Holland. Nadat hij in 1960 in Davos als lid van de B-ploeg alle vier de afstanden (500, 1500, 3000 en 5000 m) had gewonnen, trad de nu 21-jarige Cees steeds sterker naar Innsbruck, 6 februari '64. Zilveren Cees in volle actie op de 1500 meter. (Foto Ass. Press). voren en kreeg zijn naam meer en meer bekendheid. In het afgelopen seizoen bracht hij zo'n dertig wed strijden op zijn naam en reed hij zich in de kernploeg. Ook dit seizoen ge beurde dat, 13 en 14 november 1963 in Deventer, waar hij tweede werd achter Rudi Liebrechts. Vier dagen later versloeg hij Rudi in Ter Aar en kon hij zich kampioen van Zuid- Holland noemen. Weer twee dagen later vertrok Cees met de kernploeg naar Hamar in Noorwegen, waar hij in verschillende internationale wed strijden een beste schaats reed. In zijn koffer zat, behalve een aantal paren schaatsen, ook zijn trainingspak met op borst en rug de naam Heineken. Samen met Joop van den Berg, de zoon van onze agente in Woerden, draagt hij de Heineken kleuren, waar hij kan. Joop van den Berg wist zich helaas niet te plaatsen voor de kern ploeg. Zijn prestaties waren echter zodanig, dat hij werd uitgezonden naar wedstrijden in het buitenland. Tijdens de Europese kampioenschap pen op 18 en 19 januari jl. in Oslo plaatste Cees Verkerk zich bij de twaalf sterkste rijders. Innsbruck bracht de grote verrassing. Waar ieders hoop gevestigd was op Rudi Liebrechts, veroverde Cees Ver- Tijdens de Europese kampioenschappen reed Cees zich naar een verdienstelijke twaalfde plaats. kerk, met slechts 0,3 seconde verschil op de winnaar, de Rus Antson, de zilveren medaille op de 1500 meter. Zijn tijd was 2.10.6. Na de Olympische Spelen zijn onze hardrijders vertrokken naar Noor wegen om zich voor te bereiden op de in Helsinki, Finland, te houden wereldkampioenschappen. Naast onze felicitaties met zijn prachtige prestatie in Oostenrijk wensen wij Cees ook voor de wedstrijden in Helsinki bij zonder veel succes toe! Ook Joop van den Berg, zoon van onze agente in Woerden, draagt de Heineken kleuren. Hier ziet u hem op de kunstijsbaan in Deventer.

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 31