HANDIGE TERREINTREKKER PERSONALIA BUITENLAND Den Bosch heeft weer wat: Sinds enkele maanden beschikt Den Bosch over een speciale trekker met dieselmotor, die gebruikt wordt voor het verplaatsen van alle daarvoor in aanmerking komend rollend materieel op het terrein van de brouwerij. Bij de trekker behoren twee daarvoor geschikt gemaakte aanhangwagens, waarmee allerlei terreinwerk wordt verricht. Verder gebruikt men de trekker voor het verplaatsen van zowel de aanhangers van de vracht wagens, die geladen worden, als van de spoorwagons op ons raccordement. Ook kan de trekker met behulp van een eenvoudig te monteren sneeuw ploeg als sneeuwruimer dienst doen. Als we even terugdenken aan de vorige, barre winter en ons tevens realiseren, dat de Bossche brouwerij zo'n 20.000 vierkante nieter bestraat terrein heeft, dan springt het nut van een sneeuwruimer direct in het oog. Tot slot nog enkele technische ge gevens. De trekkracht aan de haak is 1.000 kg en de trekker kan een terreingewicht (rollend) van 30 ton verplaatsen. Hij moge klein zijn, zijn daden benne groot! Het besturen van de trekker is toevertrouwd aan de heer J. L. Megens. Uit Fort-de-France, Martinique, ontvingen wij bericht van de geboorte op 13 november van Romke Saskia, dochter van de heer en mevrouw Dijkstra-Lieben. Op 27 november vertrok de heer W. J. H. Krüs met zijn gezin uit Singapore met Europees verlof. De heer E. K. P. Daniel reisde op 29 november naar Aba om daar ir. H. Hensel te gaan aflossen. Zijn vrouw en kinderen volgen hem binnenkort. Op 3 december vertrok de heer R. Koppenol met zijn vrouw uit Aba met verlof naar Nederland. Eveneens uit Aba vertrok de heer A. J. H. Meijers op 7 december met Europees verlof. Op 11 december arriveerde drs. P. Romeijn uit Caracas in Nederland. De heer C. Allport vertrok op 11 december met zijn gezin uit Freetown met Europees verlof. Op 14 december werd de heer G. J. L. Geerse overgeplaatst van Lagos naar Moundou om daar te assisteren bij de montage van de nieuwe brouwerij. Mevrouw J. W. Bracke-Schotvanger reisde op 14 december naar Lagos, waar haar man sedert kort werkzaam is. Na voltooiing van zijn werkzaamheden in Lagos keerde de heer P. J. Trum op 17 december terug naar Nederland. De heer M. Krouwer en zijn vrouw vertrokken op 17 december uit Léopoldville met verlof naar Nederland. Mevrouw I. Ff. Hensel-Klein arriveerde op 29 december met haar dochtertje uit Aba in Nederland. Op 2 januari vertrok de heer P. Meinster na genoten verlof naar Kaduna. De heer W. F. N. Malcorps reisde op 3 januari naar Moundou, eveneens ter assis tentie bij de montage van de nieuwe brouwerij aldaar. Op 4 januari vertrok de heer P. I. van der Goes naar Lagos, waar hij als afdelingschef tewerk gesteld is bij Nigerian Breweries Ltd. De heren J. van Eerbeek en Ff. Rodenburg reisden op 10 januari naar Luanda ter tijdelijke assistentie bij de bottelarij-montage. Na een kort verlof in Nederland keelde de heer E. Ruyter op 11 januari weer terug naar Lagos. De terreintrekker, die sinds enige maanden op het terrein van onze Bossche brouwerij in gebruik is. Klein, maar dapper! 27

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 29