f Capaciteit van onze Bossche brouwerij nu Voorlopig eindfase bereikt Vanaf de centrale bedienings lessenaar in de brouwzaal wordt het gehele proces van malen lot koken in de bierketels op afstand bestuurd. M tl r^xPlc: De meest in het oog springende en waarschijnlijk ook meest spectaculaire uitbreiding vond plaats in het tweede brouwhuis. Bijna twee jaar geleden, in maart 1962, lieten wij u in Vers van 't Vat kennismaken met dit tweede brouwhuis, toen een zesketel- ziederij, die, in tegenstelling tot het eerste brouwhuis (de torenziederij), weer van het conventionele type was. Dit tweede brouwhuis, dat in de loop van 1961 in bedrijf kwam, is vorig jaar met vier ketels uitgebreid tot een tienketelziederij. Behalve twee brouw ketels, een wortketel en een klarings- kuip werden verder nog een hopzeef, een bezinktank en een wortkoeler bijgeplaatst, alsmede drie zelflossende wortseparatoren, welke laatste ten dienste van het gehele brouwcomplex staan. Het silogebouw, dat deel uitmaakt van het brouwcomplex, onderging Kijkje in een van de lagerkelders. Een indrukwekkend overzicht van de brouwzaal, waarin nu in totaal tien ketels staan opgesteld. JN HET AFGELOPEN JAAR heeft onze brouwerij in 's-Hertogenbosch opnieuw een aantal belangrijke uitbreidingen ondergaan. Zoals u weet, was het destijds bij het oprichten van onze vestiging in Den Bosch de bedoeling aldaar alleen een bierverwerkingsbedrijf neer te zetten. Door de steeds toe nemende verkoop in binnen- en buitenland moest men reeds tijdens de bouw besluiten de plannen te wijzigen in een opzet voor een volledige produktie- eenheid, een complete brouwerij dus. Deze 'complete brouwerij' is, sinds de ïnbedrijfstelling in 1958, door voort durend nieuwe uitbreidingen en aanpassingen zodanig gegroeid, dat haar maximum capaciteit thans bijna het drievoudige van de oorspronkelijke opzet bedraagt, namelijk ongeveer anderhalf miljoen hectoliter per jaar! Met de laatste uitbreidingen is nu een eindfase bereikt. Een voorlopige wel te verstaan, want zo nodig kan men in Den Bosch nog enige tijd doorgaan met meer te bouwen en te brouwen!

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 22