vernieuwing koelinstallatie op de tiger-brewery te Singapore Van de heer Huizingchef machinist in Singapore, ontvingen wij een interessant ver slag, compleet met zelfgemaakte foto's, van een aantal belangrijke, technische wijzigingen, die zich in het afgelopen jaar op de Tiger- Brewery in Singapore hebben voltrokken. Tegen het einde van 1962, direct na de inbe- drijfstelling van de nieuwe brouwerij te Kuala Lumpur, is men in Singapore begonnen met een volledige en uit techni-sch oogpunt gezien inte ressante vernieuwing van de ten dele in 1932 geïnstalleerde en in 1952/53 uitgebreide koel installatie op de Tiger-Brewery. De eerste negen maanden van 1963 lag de hele brouwerij „overhoop", overal was men bezig met breken, slopen en weer opbouwen. De produktie kon, dank zij nauw overleg en goede samenwerking tussen de betrokken af delingen, ongestoord doorgaan, zelfs in de overgangsperiode, toen de oude en de nieuwe installatie elkaar overlapten. 1. Lagerkelder met oude koelers. 1a. Lagerkelder met nieuwe koelers, werkend met geforceerde beluchting. 2. Verdeelstuk voor oude ammoniakkoeling. 2a. Nieuwe pompkamer met lagedruk ammoniakpompen. 3. Vooraanzicht van de oude koelwater- bakken met roerwerken. 3a. Pijpenverdeling boven nieuwe koelwaterbakken. 4. Oude ammoniakvloeistofafscheiders. 4a. Nieuwe lagedruk ammoniakreservoirs. Interessant zullen de volgende punten zijn. De ammoniakleidingen zijn alle verwijderd en vervangen door het nieuwe systeem. Vrijwel alle alcohol-waterleidingen ondergingen het zelfde lot. Twaalf koelers vielen onder de slopershamer, vijftien bestaande koelers werden heraangesloten en/of na verplaatsing opnieuw geïnstalleerd en er kwamen niet minder dan vijfentwintig nieuwe koelers bij. De bediening van alle koelers gebeurt volledig automatisch. Aangezien diverse onderdelen zeer verspreid zijn opgesteld, worden storingen, direct of indirect in verband met de koeling, in de machinekamer gerapporteerd. Een volledige opsomming van alle vernieuwingen en tech nische ingrepen zou hier te ver voeren. Enige vergelijkende foto's van het oude en het nieuwe systeem zullen u echter een aardig beeld geven. Dat het geheel, het inwendige van de Tiger- Brewery, die nu nagenoeg door deze verjon gingskuur heen is, een verbeterd resultaat én aanzien geeft, behoeft geen nader betoog. We hopen dan ook, dat de leden van de binnen kort te hervatten dagelijkse excursies na hun bezoek aan de brouwerij vol lof hun „one for the road" (het zullen er wel meer zijn!) in de bar gaan nuttigen en de naam van het reeds in 24 landen bekende Tigerbeer weer ver over de grenzen van het land zullen verspreiden. 17

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 19