v De aankomst van de eerste machine onderdelen op het brouwerijterrein. Rechts op de achtergrond Massafra. 'J&m, fm T~\e keer C. Ham van het projectenbureau H.T.B., Rotterdam, die enige tijd f geleden samen met enkele collega's naar Italië werd uitgezonden om daar te assisteren bij de bouw van de nieuwe brouwerij te Massafra (bij Taranto), heeft op verzoek van de redactie enkele van zijn indrukken over het leven en werken aldaar op schrift gesteld. Zoals u weet, maakt de brouwerij te Massafra deel uit van de Cisalpina-groep, waarmee Heineken reeds geruime tijd samen werkt. In zijn eerste artikel, verlucht met eigen foto's, vertelt de heer Ham op interessante wijze over de aanleiding tot en de bouw zelf van de brouwerij te Massafra. In zijn tweede verhaal, dat wij in het volgende nummer hopen te publiceren, neemt hij u mee naar het stadje Massafra en omgeving, een land streek, waarop Grieken en Romeinen reeds hun stempel hebben gedrukt. Met genoegen bieden wij onze lezers hierbij het eerste artikel aan. Montage van het geprefabriceerde dak. Evenals de Nederlandse brouwerijen tijdens de actie „Het bier is weer best", hebben ook de brouwerijen in Italië enkele jaren geleden een grootscheepse gemeen schappelijke reclamecampagne op touw gezet onder het motto „Birra per favore". („Bier, alstublieft"). Hoewel deze campagne in de eerste plaats is bedoeld om het gebruik van bier bij de Italianen zelf te bevor deren, ondervindt deze actie vooral veel weerklank bij de tienduizenden toeristen uit de meer noordelijke landen van Europa. Tijdens hun verblijf in het zonnige en warme Italië drinken deze dorstige vakantiegangers zoveel bier, dat de verkoop in de vakantiemaanden ruim tien maal zoveel bedraagt als gedurende de win termaanden. Toch beginnen ook de Italianen meer waardering te De situatie, april 1963, vanaf de Via Appia. Links het voorlopige kantoor met daaronder de helderbierkelder en het ketelhuis. Rechts de tijdelijke werkplaats en magazijn. 14

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 16