De nieuwe brouwerij in Kaduna, Nigeria JL Het frontaanzicht van de nieuwe brouwerij. Op 11 januari 1964 is de nieuwe brouwerij te Kaduna, het derde bedrijf dat in opdracht van Nigerian Brewe ries Ltd. in Nigeria is gebouwd, offi cieel in bedrijf gesteld. De openings plechtigheid werd verricht door de Noord-Nigeriaanse minister van han del en industrie, de Hon. Michael Audu Buba, O.B.E., M.H.A., Wazirin Shendam. Van de zijde van Heineken Nederland was hierbij aanwezig drs. J. Gombert, directeur van Heineken Technisch Beheer N.V. Het principe van de brouwerij is gebaseerd op dat van het reeds eerder gebouwde bedrijf in Kumasi in Ghana. De nieuwe vestiging in Kaduna heeft een begincapaciteit van 60.000 hl per jaar. Het is mogelijk tot aanzienlijke uitbreidingen over te gaan, zonder dat in dat geval de produktie wordt be lemmerd. Op de afbeelding op pagina 12 ziet u hoe het bedrijf is ingedeeld. De verschillende afdelingen zijn alle ondergebracht in zg. stalen-kapspant- gebouwen, met uitzondering van het uit twee verdiepingen bestaande kan toor, dat uit beton is opgetrokken. Het kantoorgebouw bepaalt hier het aanzien van de brouwerij, want de erachter gelegen kapspantconstructies Kijkje in het brouwhuis. bieden bij nadere kennismaking het oog weinig aantrekkelijks. Het type, waartoe de brouwerij be hoort, wordt bepaald door de open, niet-gekoelde ruimten, waardoor voor de tropen gunstige arbeidsomstandig heden mogelijk zijn (geen plotselinge overgang van de hitte in de kou, en omgekeerd). Het benodigde water, evenals de elek triciteit, verkrijgt men van de in Ka duna aanwezige overheidsinstellingen. Het mout wordt, verpakt in met polytheen gevoerde jute zakken, opge slagen op pallets in een van de stalen- kapspantgebouwen. In dit moutmaga- zijn, dat een capaciteit heeft van 290 ton, staat ook de pneumatische mout- reinigings- en transportinstallatie, die per uur 2000 kg kan verwerken. 10

Vers van 't Vat | 1964 | | pagina 12