FOTOWEDSTRIJD1963 BOUW NIEUWE BOTTELARIJ TE AMSTERDAM IN LAATSTE FASE Het was de laatste jaren gebruike lijk, dat wij in het Kerstnummer de uitslag van de fotowedstrijd voor het personeel bekendmaak ten. Tot onze spijt kunnen wij echter deze keer noch de uitslag, noch de foto's van de winnaars publiceren. Het aantal deelnemers aan de fotowedstrijd 1963 „Men- sen op zondag" was namelijk zo teleurstellend klein, dat niet tot selectie en jurering kon worden overgegaan. Besloten is, dat in de toekomst geen nieuwe fotowedstrijd meer zal worden uitgeschreven, tenzij de redactie zich overtuigd kan weten, dat een redelijk aantal amateurfotografen zal deelnemen. «- «- s> ö- P- J* «- Si ll- «- n- n- 2- n- «- it <3- rj- it ïJ* 2- Kordaat optreden van portiers J. v. d. Veer en H. Broers verhinderde inbraak in naburig bedrijf te Amsterdam Het stond met grote koppen in De Telegraaf van 29 november jl.„Attente portiers grepen in Bontroof verijdeld". Daaronder volgde het relaas van de spannende gebeurtenissen, die zich in de nacht van woensdag op donderdag hadden afgespeeld in de Eerste Van der Helststraat, waar, zoals u weet, onze Amsterdamse brouwerij is gevestigd. Spannende gebeurtenissen, waarbij twee van onze portiers, die toen nacht dienst hadden, een prijzenswaardige rol hebben vervuld. Wij citeren verder De Tele graaf: Amsterdam, donderdag 28 november 1963. Door het kordate optreden van twee Heineken portiers zijn vannacht twee beruchte inbrekers op heterdaad betrapt. Zij hadden het voorzien op het expeditiebedrijf W. Hansen in de Eerste Van der Helst straat, waar een grote partij imitatiebontjassen hing. Portier J. van der Veer zag, toen hij omstreeks vier uur door de hoofdpoort de stille straat inkeek, twee mannen het expeditiebedrijf binnengaan. „Een van hen zag mij ook, maar hij gaf zijn maat een seintje, dat hij vlug naar binnen moest gaan en zelf liep hij achter hem de deur in. Ik vond dit vreemd, maar niet verdacht, want er wordt bij Hansen vaak tot diep in de nacht gewerkt. Maar toen er binnen helemaal geen licht werd aangestoken, wist ik dat het fout zat." Van der Veer waarschuwde zijn collega H. Broers. Deze aarzelde geen moment en draaide meteen 5 maal 8. „Er brandt in die zaak altijd een lamp. Alleen al het feit, dat het er nu donker was, was verdacht", aldus de heer Broers. In het verslag wordt dan verder verteld, hoe de politie zeer snel reageerde, waardoor de inbrekers, die reeds een tiental bontjassen ter waarde van enkele duizen den guldens hadden klaargelegd, ter plaatse konden worden ingerekend. De bouw van de nieuwe bottelarij van onze brouwerij in Amsterdam zal nu binnen afzienbare tijd voltooid zijn. In het afgelopen jaar plaatsten wij enkele malen een foto van de vorderingen in de hal, waar de twee colonnes, die de bottelarij straks een capaciteit van 60.000 flessen per uur zullen geven, staan opgesteld. Onder deze hal, op de eerste verdieping, bevindt zich de afdeling, waar over enige tijd de inpak- en uitpakmachines en de etiketteermachines hun werk zullen doen. Ook hier is de montage in een vergevorderd stadium, zoals u op de foto kunt zien. 5

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 7