BOSSCHE SERVEERSTERS VOLGDEN PRAKTISCHE CURSUS In de afgelopen herfst hebben de acht serveersters, die in de kantine en in de keuken van het kantoor te 's-Her- togenbosch werkzaam zijn, een bijzonder praktische cursus gevolgd. Op initiatief van de heer J. G. Hoog straten, chef interne dienst, hebben zij zich gedurende een vijftiental lesuren verder bekwaamd in de kunst van het bedienen. De cursus werd gegeven door de Stichting Vakonderwijs Horecabedrijven uit Den Haag en het was Mej. T. Hamerslag (bedrijfskantine) serveert diverse dran ken. Tijdens liet serveren wordt het gesprokene op de band opgenomen, opdat de serveerster naderhand kan horen of zij zich duidelijk en correct heeft uitgedrukt. Onder het toeziend oog van de cursusleider, de heer A. J. Krop, bedient mej. R. Smits (bedrijfskantine) haar „gasten". De acht cursisten met hun chef en cursusleider: V.l.n.r. zittend: de dames T. van de Laar, R. Smits, M. van Bladel, J. van Bladel (allen bedrijfskantine), G. Janssen en D. Herman (keuken kantoor); staande v.l.n.r. de dames L. Spijkers en T. Hamerslag (bedrijfskantine) en de heren J. G. Hoogstraten en A. J. Krop. de heer A. J. Krop, die onze dames de fijne kneepjes van het serveervak heeft bijgebracht. Op de slotavond, 10 oktober jl., gaf de heer Krop een samenvatting van al hetgeen in de voorafgaande weken was behandeld, waarna de cursisten de gelegenheid kregen enkele proeven van bekwaamheid af te leggen, die door onze fotograaf op de gevoelige plaat werden vastgelegd. Gaarne feliciteren wij de initiatiefnemer, de heer Hoog straten, alsook de cursusleider, de heer Krop, en niet in het minst de acht dames, met de in deze zo nuttige cursus bereikte resultaten. WILLIAM HOPS IN DOUBLE-DUTCH Omdat wij brandend nieuwsgierig waren hoe de nieuwe, zeer gewaardeerde mascotte van het Bossche Tamboercorps het in zijn functie maakte, hebben wij hem één dezer dagen bezocht. Mr. William Hops was zo welwillend een inter view toe te staan. Hieronder volgen in het kort zijn eerste indrukken: Dit kwam uit William Hops's mond, Op de vraag hoe hij het bij Heineken vond, I like it here, I love the beer, But I feel as tired as an hond. I must walk straight and walk in curves, If I don't they pick me by my lurves, I get a por, When I druck my snor, I have to walk myself the nerves. Why do I have to run 'round like a fool, And don't they put me on a carrystool, The beer is so noble, Me, hoble the boble, But that seems to let the Bosschenaars cool. They have retired my foreganger Kaise, He shall be very glad therefor waise, I'm doing my best, But never can rest, It's like I'm training for the four-day-se. They say that I am the Drumband's Mascot, Believe me I must there from on the pot, I don't even have tide, To flirt with a gite, If they'd fire me, I would thank them a lot. But yet, all the crazieness on a stock, I get plenty of food and have a nice hock, So I'll shock along, While they play their song, Till the day they'll retire me as an old sock. B. van Lier 4

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 6