DE IDEEËNBUS Ir. A. K. E. ten Bruggen Cate bedrijfsleider te 's-Hertogenbosch Bij de opening voerden onder meer het woord, v.l.n.r., burgemeester Tuin, de heer Luit en onze directeur, de heer Van de Griendt. Door de Plaatselijke Ideeënbuscommissie te Amsterdam zijn in de maanden september/oktober 1963 de volgende ideeën beloond: C. Koningtechnische verzorgingsdienst. Het gebruik van speciale plastic leidingen in plaats van de kwetsbare tinnen bierkoelspiralen. Beloning 20, Moes, algemene werkplaats. Het apparaat voor het leegpompen van fusten met retourbier te wijzigen, waardoor gebruik gemaakt kan worden van plastic spondoppen (in plaats van koperen). Beloning 15, Moes, algemene werkplaats. De afloopbaan van de fustenlift op de aandrijving van de fustenlift te koppelen (door middel van een riem), waardoor geen extra motor nodig is. Beloning 10, Het nieuwe pand met aan de voorzijde van links naar rechts woning, kantoren, kantine, en een kantoorruimte voor Heineken. Rechts de inrit naar de opslaghal, geheel rechts de koel cel. Het bedrijf krijgt over enige tijd een spooraansluiting. De bouw van het complex kwam tot stand in nauwe samenwerking met ons bouwbureau horeca. den van waardering tot de heer Luit, die al van 1921 af agent van Heineken is en die in 1935 een agentschap in de stad Groningen heeft overgenomen, waaruit later de N.V. is gegroeid. In de crisis jaren en in de oorlog bestond er weinig mogelijkheid tot expansie. Deze is eerst na de oorlog gekomen mede door de activiteiten van de heer Luit, en wel zodanig dat het oude pand en de vervoersmogelijk heden van daaruit volmaakt on toereikend werden. Nu is het nieuwe gebouw er, met de mogelijkheid om de opslagruim te te verdubbelen en zelfs te ver drievoudigen. Dit wijst op het ver trouwen dat Heineken heeft in de bieromzet in het hoge Noorden, ook al beginnen wij niet met een vierde brouwerij. Voortaan zullen alle agenten en grossiers in de provincie Groningen en in Noord-Drente door dit steun punt van bier worden voorzien. Dit is thans mogelijk geworden door de goede verbindingen die het industrieterrein heeft. De heer Van de Griendt wenste de heer Luit en zijn medewerkers alle succes. Tot slot dankte hij architect, aan nemer en allen, die verder tot de totstandkoming van het fraaie ge bouw hebben bijgedragen. Nadat namens het bestuur van de B.B.M. de voorzitter, de heer Prins, namens de N.V. Vrumona, de heer Van der Schalk en de heer Van der Meer van de Frico Fabrieken hadden gesproken, konden de ge nodigden het gebouw bezichtigen. Nog lang bleven velen gezellig bijeen in de ontvangstruimte, die met planten en kratten midden in de grote opslaghal was ingericht. Het was een goede dag voor Hei neken in het Noorden! Op 1 januari 1964 zal ir. A. K. E. ten Bruggen Cate de functie van be drijfsleider van onze brouwerij in 's-Hertogenbosch aanvaarden. De heer Ten Bruggen Cate werd op 6 september 1929 in Hongkong gebo ren. Hij voltooide in Delft zijn op leiding tot scheikundig ingenieur. Op 6 februari 1956 trad hij bij Hei neken (Rotterdam) in dienst, waar hij tot assistent-bedrijfsleider werd opge leid. In februari 1959 werd hij uitge zonden als Assistant Technical Mana ger van Nigerian Breweries Ltd. te Lagos. Op 1 juni van dat jaar volgde zijn benoeming tot Technical Mana ger. Afgezien van de periode van maart 1960 tot augustus 1960, waarin hij als Technical Manager van de brouwerij te Aba optrad en een twee tal Europese verloven, is hij tot fe bruari 1962 Technical Manager van de brouwerij in Lagos gebleven. Van laatstgenoemde datum tot november 1963 bekleedde hij de functie van Brewery Manager van de vestiging te Lagos. Wij wensen de heer Ten Bruggen Cate veel succes in zijn nieuwe functie. 3

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 5