IN GRONINGEN STAAT EEN NIEUW HEINEKEN HUIS De koelcel voor het fustbier, die een oppervlakte heeft van 115 m2 (foto linksonder) en de grote opslaghal, die 800 m2 groot is (foto rechtsonder). m Met het hijsen van de vlag werd het nieuwe pand door burgemeester J. Tuin van Groningen officieel geopend. Het novembernummer 1962 van Vers van 't Vat bracht het bericht van het slaan van de eerste paal voor een nieuw steunpunt van Hei- neken in het noorden des lands. Geheel overeenkomstig de ver wachtingen is ongeveer een jaar later de bouw daarvan voltooid. Op 6 november kon de burgemees ter van Groningen, de heer J.Tuin, onder zeer grote belangstelling van honderden relaties het nieuwe be drijfspand van Heineken's Bier- handel Groningen N.V. en Luit's Gespecialiseerde Dranken Groot handel officieel openen. De burge meester deed dit, op verzoek van de directeur, de heer J. Luit, door het hijsen van de vlag, waarna hij zijn vreugde er over uitsprak dat Heineken's Bierhandel Groningen N.V. zich als een van de eerste bedrijven gevestigd had in het nieuwe industriecomplex in het zuidoosten van de stad. Hij vroeg zich af of Heineken hier geen vierde brouwerij had kunnen neerzetten. Zowel voor de direc teur, de heer J. Luit, als voor de gemeente Groningen zag hij een grote verbetering in de verhuizing van de nauwe Lutkenieuwstraat, die door de bierauto's geregeld ver stopt werd, naar de goed bereik bare Kopenhagenstraat 2, waar een zeer uitgebreide manoeuvreermo gelijkheid bestaat. De heer Van de Griendt, die zoals hij zei, eigenlijk alleen als „huis baas" kon optreden, sprak woor- 2

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 4