KRYPTOGRAM De pusxelhoek is W Alvorens u de laatste puzzels voor het jaar 1963 voor te leggen, vermeld ik nog even de uitslag van de loting voor het Klinkerloos-raadsel. De winnaars waren: mej. J. L. Tone- man, Rotterdam, mevr. A. van Hoorn-Bezemer, Vught en C. Ham, Zwijndrecht. Allen van harte gelukgewenst! De feestdagen aan het eind van het jaar geven u zo veel vrije tijd, dat ik gemeend heb u ruimschoots van puzzelmateriaal te moeten voorzien. Derhalve krijgt u ditmaal weer twee puzzels voorgeschoteld, te weten: 1. Het Kryptogramals vanouds verzorgd door de heer A. Hulzebos te Rotterdam, die hiermee zijn eerste lustrum op dit gebied reeds is gepasseerd (hartelijk dank en hoog het glas, proficiat!). 2. Het Kris-Kr as-Kruiswoordraadselvan mijn hand. Het systeem van het kryptogram is u niet onbekend en zal u derhalve geen zorgen baren (sic!). Van het andere raadsel zijn de woorden reeds gegeven, zij het dat de letters kris en kras door elkaar staan. Aan u de taak er woorden uit samen te stellen, die zowel horizontaal als verticaal in het raamwerk passen. De reeds ingevulde letters staan op de juiste plaats. Als zodanig moet u dan ook uw oplossing inzenden. Voor elk der puzzels worden drie prijzenbonnen beschikbaar gesteld. Uw inzending moet uiterlijk 10 januari 1964 bij de puzzelredactie in Amsterdam binnen zijn. Rest mij nog u hartelijk dank te zeggen voor het „puzzel contact" met u allen in het afgelopen jaar, zowel met in actieve dienst zijnde medewerkers als met onze gepensioneer den, in binnen- en buitenland. U allen wens ik, zoals ook weergegeven in de puzzel, een prettig Kerstfeest toe en na een gezellig uiteinde, een voor spoedig 1964! En, zoals altijd, veel genoegen met de puzzels! Keiler HORIZONTAAL: 1. Bijzonder soort kijker (9) 6. Schrijf, lees, maar teken ook een gedeelte hiervan! (9) 10. 'n Koe telt haar ribben niet, wel 't kalf, lam of varken (7) 11. 't Is het volk weer, dat om een president roept (9) 12. Als Jan sla met ei niet goed opdient, is hij een slome! (5) 13. Gas? Nee! Water? Nee! Vraag het Sophokles (7) 14. Stijve „tuinman"? (4) 15. Het hindert als een biljarter in actie 19. Kan volkomen dom zijn (4) 20. Op school leerden we reeds, dat deze meneer op antwoord wachtte van die Germanen (8) 22. Het is Elly, die terug wil. Zij is de bekoorlijke eenvoud en onschuld zelve! (6) 24. Valt buiten de vijfdaagse werk week! (6) 25. Kunstmoeder (8) 27. Als u dit weet, bent u 't niet! (4) 29. Bij een brouwerij moet u 't maar aan de weet zien te komen (7) 30. Onzichtbare „antwoordman" (4) 33. Goochelaarsuitrusting? (7) 37. Vult u dit maar bij vergissing in (5) 39. Straatsinterklazen lopen ermee! (9) 40. De soldatenmoeder van het leger? (7) 41. Edel loon naar werken (9) 42. Beenbedekking (9) VERTICAAL: 1. Materialistisch schoentje, vindt Piet (5) 2. Bij het bridgen moet je blijven zitten (9j 3. Dit moet u met voorbedachte rade invullen (6) 4. Van daaruit bekeken: onderdeel van 1. horizontaal (7) 5. In het begin mag je een offer bren gen, aan het eind zal 't je een zorg zijn als je mat staat (7) 6. Een kleintje hiervan, die me niet roert, is zelf lichtgeraakt (7) 7. Wilde herrieschopper! De Sint heeft het geweten (7) 8. Als ze blauw zijn is 't onheil al ge schied en dat valt ook wel te plaat sen (7) 9. Vergeet de „dakjes" niet boven de hoofden: dat blijft onder ons (4, 1, 4) 15. Wie hierdoor gluurt, wordt kiere wiet (7) 16. Zo'n uitgave kan u vervoeren (7) 17. De maten blijken rampzalig te zijn (7) 18. Tenslotte ziet hij er been in dwang uit te oefenen (7) 19. Je moest een tien hebben, wilde je dit erbij krijgen (7) 21. Hij khan wel (3) 23. Attentie dames! Zo'n baan vindt u in Rotterdam! (3) 24. Deze, vaak misdeelde jongen zit bijna achterstevoren op zijn rijwiel (9) 26. Van zo'n effect wil de krant niets weten, al klinkt het tegenstrijdig! (9) 28. Om dit te kunnen naken, is voor een groot deel toch wel een gave vereist (7) 31. Hij houdt er gemene poolstreken op na (6) 32. Met veel omslag begin je het nieuwe schooljaar (6) 34. Daar in de straat moet u 't vin den (5) 35. Laaghartige Engelse hansworst (5) 36. Zo'n zetel van leer is geleerd (5) 38. 't Ligt niet voor de hand, zo'n peer, wel voor de voet! (5) 40

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 42