WBL9h9Ê (foto: Artis) hebben. Artis schreef namelijk, dat er geen enkele kikker in de doos zat, het waren allemaal padden! Gedurende ons verlof in Nederland zijn wij ver scheidene keren met de kinderen naar Artis geweest en wij kunnen het ons ingebeeld hebben natuurlijk, maar het was alsof de pythons ons herkenden. Voor dat wij naar Sierra Leone vertrokken, kregen we weer een uitgebreide verlanglijst mee. Nu echter vroeg Artis heel andere dieren: kameleons, skinks, krokodillen, colobus apen en dwergnijlpaarden. Nu is het altijd tamelijk moeilijk om de nodige con tacten voor het verkrijgen van dieren te leggen, maar deze keer ging dit wel erg gemakkelijk. Enkele medepassagiers op ons schip, de „Congokust", bleken namelijk verbonden te zijn aan het Fourah Bay College te Freetown. Dit ontdekten wij na ettelijke liters Heineken fustbier, dat op de „Congokust" voor weinig geld met gulle hand geschonken werd. Zodoende kwamen wij kort na onze aankomst in contact met de beheerder van de dieren, die op deze universiteit gehouden worden. Dit leverde verschei- VERZOEK Van de zijde van Artis ontvingen wij het volgende verzoek: „U zoudt ons", zo schreef de heer Fr. de Graaf, bioloog Aquarium en Reptielenhuis, „een groot plezier doen door in uw personeelsblad een oproep te plaatsen voor meer hulp, zoals wij die nu al enige faren van de heer Van Dam ontvangen, evenals van de heer Krüs in Singapore." Ook van de zijde van Blij dorp zal deze hulp op hoge prijs gesteld worden, zo verzekerde ons de directie van de Rotterdamse dierentuin. Red.) Vanuit Freetown verzond de heer Van Dam de op deze pagina's afge beelde dieren naar Artis. U ziet achtereenvolgens: (hiernaast) een nijlkrokodil en een breedvoorhoofdkrokodil dene dieren op, onder andere een nijlwaraan, een nijlkrokodil, een breedvoorhoofdkrokodil, een knaap van een python (7 meter lang!), enkele schildpadden en landkrabben. Het kostte uiteraard heel wat over redingskracht om onze python in een moutzak te laten kruipen, maar zodra zag hij er een flinke muis in verdwijnen, of hij er achter aan! Vertrouwd met slangen zijn wij echter geworden door toedoen van iemand, die ook op de brouwerij in Freetown werkte. Het was voor ons natuurlijk wel een grote teleurstelling toen we hoorden, dat zijn dieren naar Blijdorp gingen! In Sierra Leone kregen we ons eerste huisdier, af komstig uit het land zelf: een bosbok, bushbuck of harnessed antilope. Na lang wikken en wegen werd de uiterst originele naam Bambi gekozen. Het duurde ongeveer zes weken voordat hij gewend was. Toen Sint Nicolaas ons bezocht, lag hij rustig midden in de kamer te herkauwen terwijl de veertien kinderen onder leiding van zestien ouderen een oorverdovend lawaai maakten! En wij kregen de indruk, dat hij de meeste pepernoten verschalkte!! een leerschildpad(foto Artis) Sindsdien is Bambi flink gegroeid, heeft zeer harde, puntige horens gekregen, maar blijft 's avonds een trouwe huisgenoot, die rustig voor een stoel ligt, samen met de hond. Het is volgens ons dan ook een sprookje, dat verschillende dieren niet met elkaar kunnen opschieten. Toen wij de hond pas hadden, zag Bambi hem gewoon niet! In februari 1963 waren wij zo gelukkig een vrou welijke soortgenoot van Bambi te vinden: Snuf-snuf. In tegenstelling tot Bam, die nu een echt zwaar beest is geworden, is Snuf-snuf een zeer elegant diertje met de gang van een mannequin, zeer beval lig en op de punten van haar hoefjes. Gelukkig kunnen zij goed met elkaar opschieten en wij hopen, 28

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 30