Duizend-en-één kilometer per fiets door Zwitserland Van een fantastische vakantietocht Furka door P. J van Puffelen In 1960 maakten mijn vriend Dick Bebelaar en ik voor de eerste keer een trektocht per fiets door het buiten land en wel naar het vorstendom Liechtenstein en terug waarbij we in totaal 2800 kilometer aflegden. Een jaar later beklommen we in de vakantie opnieuw ons stalen ros, nu we verschillende passen wilden nemen, een tocht, die weliswaar de zwaarste, maar waarschijnlijk ook de mooiste en meest indrukwekkende uit onze fietsloopbaan zou gaan worden. Nadat we na een voorspoedige trein reis in de jeugdherberg van Luzern hebben overnacht, halen we op zon De toegangsweg naar de Sustenpas met links de Sustenhorn. dagmorgen 11 augustus onze fietsen, die 's nachts uit Bazel gearriveerd zijn, af aan het station. We hangen iflïlliwi*! 243Om i 797*1* i Heeft u al plannen voor 1964? In onze moderne tijd is het niets bijzonders meer, als wij reeds in januari of nog eerder beginnen met het maken van plannen voor de komende vakantie. De heer P. J. van Puffelen (H.T.B.), die reeds eerder een door hem gemaakte (schaats)-tocht in Vers van 't Vat beschreef, ondernam in de afge lopen zomer, samen met zijn vriend, een wel heel bijzondere vakantietrip: per fiets door Zwitserland! Het relaas van hun belevenissen vindt u op deze en de volgende pagina's. Voor hen, die dit voorbeeld zouden willen navolgen, kan dit verhaal wellicht als gids dienen bij het maken van de vakantieplannen voor 1964. Red. De schrijver van het verhaal en zijn vriend (links en rechts op de foto) op de top van de Furka. voor een tocht door Duitsland, Zwit serland en Frankrijk naar de Cóte d'Azur en naar alweer een vorsten dom: Monaco. In 1962 maakten we een tocht over de Zwitserse hoog vlakte en zo kon het haast niet anders of ook onze vakantiereis 1963 zou per fiets worden ondernomen. Dit ge beurde dan ook, zij het dat we ons per trein naar het beginpunt van onze tocht lieten brengen: Luzern in Zwit serland. Vandaar zouden we per fiets dit Alpenland met zijn bergen, passen en tunnels gaan doorkruisen, waarbij De Kapellbrücke (anno 1333) in Luzern, het begin- en eindpunt van onze tocht. 14

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 16