TWEEDE CLUSTERPACKMACHINE IN ROTTERDAMSE BOTTELARIJ; Foto rechts: De nieuwe clusterpackmachine. Foto rechts midden: In een lange rij komen de clusterpacks uit de machine glijden. Links een threepack, rechts een sixpack. Eind vorig jaar deed de eerste clusterpackmachine haar intrede in de botte larij van ons bedrijf te Rotterdam. Zoals wij toen in het Kerstnummer schreven, dient deze machine om de zogenaamde glass cans, een bijzonder model fles met korte hals, die ten behoeve van onze export gebruikt wor den, per drie of zes stuks in een stevige, fraai bedrukte kartonnen wikkel te verpakken. Het aldus ontstane geheel wordt clusterpack genoemd. Bij een verpakking van drie, respectievelijk zes flessen, spreekt men ook wel van een threepack, respectievelijk een sixpack. De afdeling, waar deze verpakking tot stand komt, is onlangs belangrijk uitgebreid, toen een tweede clusterpackmachine, met een capaciteit die tweemaal zo groot is als van de eerste machine, in bedrijf werd genomen. De maximum capaciteit van de nieuwe machine bedraagt 100 clusterpacks per minuut, hetzij in threepacks of in sixpacks. Foto links: De beide clusterpakmachines met op de voorgrond en rechts de aanvoerbanen van de flessen. De kleine machine, links, maakt sixpacks, de nieuwe, grote machine verpakt de flessen in threepacks. De heer J. v. d. Post, onderbaas bottelarij, fungeert hier tijdelijk als bedieningsman. Foto rechts: De twee machines van de andere zijde gezien, met de heer H. Smit, wiens taak het is beide machines te bedienen. 6

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 8