KOELAGGREGATEN VOOR PORT MORESBY Spectaculair transport Begin vorige maand heeft de verschepingsafdeling van de centrale inkoop te Rotterdam weer eens een bijzonder transport verzorgd. Op 11 oktober jl. namelijk gingen twaalf kisten met koelaggregaten en een kist met trans formatoren per vliegtuig naar Londen om vandaar naar Port Moresby te worden verscheept, waar de zending inmiddels is aangekomen. De Bristol Freighter van de British United Air Ferries, waarmee de zending van Zestienhoven naar Londen werd overgevlogen. Deze min of meer kostbare wijze van vervoer hield verband met het feit, dat enerzijds de koelaggregaten eerst op 10 oktober jl. bij de leverancier in Asperg (bij Württemberg) gereed waren voor verzending en ander zijds dat zij vóór de Kerstdrukte gemonteerd dienden te zijn in diverse opslagplaatsen van fustbier in Port Moresby. Bij het onderzoeken van de verschillende andere ver zendingsmogelijkheden (per ferry-boat naar Londen of per snelvrachtdienst uit Rotterdam naar Singapore en daar overladen in een schip naar Port Moresby of via Hongkong naar Port Moresby) was gebleken, dat de zending dan niet op tijd in Port Moresby zou arriveren. Derhalve werd besloten tot bovengenoemde wijze van transport. Op maandag 14 oktober jl. vertrok er een schip naar Port Moresby en daar het eerstvolgende schip pas op 21 De kisten worden in het ruim van het vliegtuig geladen. (Foto's van de schrijver). december a.s. in deze stad aankomt, moest alles op alles gezet worden om eerstgenoemde boot te halen. Daarom werden de kisten op 10 oktober jl. per speciale vracht auto bij de fabriek in Duitsland afgehaald en een dag later op Luchthaven Zestienhoven afgeleverd. Hier kwam nog een kist met transformatoren de zending completeren, waarna het geheel (ongeveer 2i/ó ton) op vrijdag 11 oktober jl. om vijf uur 's middags in het vliegtuig naar Southend werd geladen. De zending arriveerde ruimschoots op tijd in Londen om daar de boot van de 14e te halen. Schouten

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 7