een spRoolge uit öe twintigste eeuw Er was eens. een portier, een van de portiers van onze Amsterdamse brouwerij, de heer Pigeaud, die een brief uit Australië ontving. Daarin vertelde zijn 17-jarige dochter Re- gina, die een half jaar na haar ge boorte volledig uit zijn leven ver dwenen was, dat zij het goed maakte en dat zij graag haar vader zou willen zien. De heer Pigeaud, die gedurende de gehele oorlog gevaren had, was met een Engelse vrouw getrouwd, waar mee hij naar Nederland was terug gekeerd. Toen hij echter op een na oorlogse reis geruime tijd afwezig was, verliet zijn echtgenote met een Namens het bedrijf overhandigde de heer Van de Griendt Regina een klein aandenken (zie ook de foto hieronder). zes maanden oud dochtertje het land zonder enig adres achter te laten. Het is de heer Pigeaud nooit gelukt ondanks jaren van proberen moeder of dochter terug te vinden. Totdat Regina zich zelf aanmeldde. Zij was via de Nederlandse consul in Can berra het adres van haar vader te weten gekomen. Dit was het begin van het sprookje. Regina is nu bij haar vader in Nederland! De Rotterdamse Lloyd, waarbij de heer Pigeaud gevaren had, was zo getroffen door het artikel dat De Telegraaf aan deze gebeurtenis wijdde, dat zij Regina een overtocht aanbood op het m.s. „Willem Ruys", dat op een cruise rond de wereld Australië aandeed. Maar daar bleef het niet bij. Door De Telegraaf werd de heer Pigeaud in de gelegenheid ge steld zijn dochter tegemoet te vliegen naar de Bermuda eilanden om van daar af samen met haar aan boord van de Willem Ruys naar huis te varen. De collega's van de heer Pi geaud hebben dit mogelijk gemaakt door gezamenlijk zijn diensten over te nemen. En zo kwam dan een trotse portier Pigeaud met zijn vrouw (de heer Pigeaud is al lang hertrouwd) en zijn knappe Australische dochter op bezoek op de brouwerij, waar Regina, die een alleraardigste indruk maakte, het bedrijf bezichtigde. Daarna werd zij in de raadskelder officieel ont vangen door de heer Van de Griendt, die haar namens het bedrijf een klein aandenken aanbood. Wij hopen dat ook dit sprookje, net als alle andere, zal eindigen met een „Ze leefden nog lang en gelukkig". Een toast op het gelukkige weerzien! Van links naar rechts: de heer Pigeaud, zijn doch ter Regina, mevrouw Pigeaud en de heer Van de Griendt. 2

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 4