DE PUZZEL- HOEK korentorren licht blauwachtig grijs dronkaard spottend lachen plechtstatigheid bloed aftappen herleefd, opgedoken RK: lofprijzing van God kwaadspreker duizelig stuurmanskunst kleine achterdeur het zingen van een vink uit kracht van duivenhok op paal In een artikel over luchtvaart las ik tot mijn verwondering, dat de oorspronkelijke uitvinding van de helikopter wordt toegeschreven aan (1452). Bij het zoeken naar een nieuwe puzzel schoot mij deze naam te binnen. Om u ook in mijn verwondering te laten delen, heb ik bijgaand WOORDRAADSEL in elkaar gezet, waarbij uit de met een x aangegeven vakjes, van boven naar beneden gelezen, de bedoelde naam naar voren komt. Gemakshalve is de letter E overal reeds ingevuld en om u nog meer in de goede richting te helpen, worden de eerste letters van de weer te geven woorden hierbij eveneens, in alfabetische volgorde, opgegeven: ADDDDGGKKNPRRSV Aan u de opgave in uw oplossing te vermelden: 1. de naam van de uitvinder; 2. de woorden, waaruit dit raadsel is samengesteld. Gaarne ontvang ik uw inzendingen uiterlijk 20 december 1963 (in Amsterdam!). Voor de goede oplossingen worden weder om drie prijzenbonnen a 7,50 beschikbaar gesteld. Veel genoegen! JAARFEEST DEN BOSCH (vervolg) BIER MAAKT NIET DIK op de jongleur Hans Hudson, het Rivers Trio en Ria Valk, die met haar Twist en cowboy-lied het publiek opzweepte. Het was bij half twaalf, toen aan het cabaretprogramma een einde kwam en de 5 Music Makers en het dansorkest Los Copacabanos, respectievelijk in de beneden- en de bovenzaal er weldra voor zorgden, dat de dansvloeren over bezet raakten. Een zeer geanimeerd bal, tijdens hetwelk men zich rijkelijk kon voorzien van vele consumpties, besloot deze jaarlijkse feestavond, die voor velen nog gerust met enige uren verlengd had mogen worden. In een afschuwelijk dichte mist moest iedereen een veilig heenkomen zoeken. Een aantal Westduitse professoren is onlangs tot een belangwekkende uit spraak gekomen, toen zij verklaarden dat men, in tegenstelling tot wat veelal beweerd wordt, van bierdrin- ken niet dik wordt. Na een lang en zorgvuldig onderzoek kwamen onder andere prof. dr. Just en prof. dr. Drews, beiden uit Berlijn, tot de overtuiging, dat een liter bier per dag over het algemeen een vol wassen mens geen kwaad kan doen. Integendeel. Alleen wie veel eet en bovendien nog grote hoeveelheden bier drinkt, moet zich er niet over verwonderen, dat hij in omvang toeneemt. Zeker niet als hij daartoe al aanleg heeft. De calorieën, die het bier levert, worden door het kleine percentage alcohol heel snel in het lichaam ver werkt. Ze worden in energie omgezet en niet in vet. Bier bevordert de stof wisseling, en daardoor ook heeft het geen tijd of gelegenheid te blijven „vastzitten"Bier is goed voor hart en nieren en diegenen, die aanleg hebben om dik te worden, zouden dus wat matiger moeten worden, zonder dat zij overigens hun biertje hoeven te laten staan! 16

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 18