VAN ONZE VERENIGINGEN W.S.V. „HEINEKEN" ROTTERDAM FILATELISTENVERENIGING ROTTERDAM RENDEZ-VOUS IN WENEN REISVERENIGING „VERS VAN 'T VAT" Zaterdag 5 oktober heeft Rotterdam deelgenomen aan de jaarlijkse Rode Kruis-mars in Den Haag. Het parcours voerde over de landgoederen Clingen- dael, Voorlinden, Hartenkamp, Wilt- zanck en Wittenburg, terwijl wij ook nog een kijkje hebben genomen bij de apen in het Dierenpark Wassenaar. Het was een prachtige tocht en we weten zeker, dat we hem volgend jaar weer zullen lopen. Er is nog geen datum bekend, anders zouden we u willen adviseren deze dag te reserveren, want u komt op plaatsen waar u anders geen toegang heeft. Zaterdag 19 oktober 1963. Wat een drukte was dat 's morgens in Hollandia. De biljartvereniging speelde zijn wedstrijden, de wandelaars wachtten op hun collega's uit Den Bosch, terwijl de „poetsers" van de klaverjasvereniging de bekers weer lieten blinken. De wandelaars uit Den Bosch en Rotter dam zouden in Amsterdam de Herfstbos- tocht lopen. De Bosschenaren zijn voor ons extra vroeg uit bed gekomen (en er extra laat weer ingestapt). Zij hadden nl. een bus gehuurd en zijn via Rotterdam naar Amsterdam gegaan. Na koffie te heben gedronken in Hollandia zijn we gezamenlijk naar Amsterdam getogen. Den Bosch kon als groep deelnemen, terwijl Rotterdam net een mannetje te kort kwam om als groep te worden in geschreven. De tocht voerde geheel door het Amsterdamse Bos en we hebben ver steld gestaan van de uitgestrektheid daarvan. Onderweg kwamen we nog een min of meer verdwaalde fotograaf tegen, de heer Duiker. Ook aan de finish was de heer Duiker aanwezig en ook daar heeft hij nog wat plaatjes geschoten. (Wegens plaatsgebrek kon helaas geen van deze foto's worden afgedrukt. Red.) Aangezien we vrij vroeg zijn gestart, waren we ook weer als een van de eersten terug en we hebben niet gewacht op het uitreiken van de groepsprijzen. Naderhand hebben we gehoord dat Den Bosch weer wat had, nl. de eerste prijs. Proficiaat Bosschenaren, een leuk besluit van het wandelseizoen. Om kwart voor zes zouden we op de brouwerij ontvan gen worden en we hebben daar een paar gezellige uurtjes gehad in de raadskelder. De heer Duiker deelde ons mede, dat ook in Amsterdam weer een poging wordt gedaan om een wandelsportvereniging op te richten. Zouden we volgend jaar met de drie vestigingen aan de Herfstbos- tocht deelnemen? Ten slotte een woord van dank aan de heren Duiker en Broere en de kelners, die voor ons een deel van hun zaterdag avond hebben opgeofferd, terwijl wij de collega's van Den Bosch erg dankbaar zijn, dat zij spontaan hebben aangeboden om via Rotterdam te rijden, zodat voor ons de reiskosten aanzienlijk lager werden. Donderdag 7 november 1963. Op de eerste vergadering is een bestuur gekozen. Het is als volgt samengesteld: E. C. A. v. d. Hoff, voorzitter, W. H. v. d. Berg, secretaris, C. Timmers, pen ningmeester. Sinds drie jaar bestaat er bij Heineken Rotterdam een filatelistenvereniging, die ongeveer 20 actieve leden telt. Geduren de die tijd heeft de heer A. Verlaan de bij de vereniging behorende werkzaam heden, hoofdzakelijk bestaande uit het organiseren van de rondzendingen en het innen van gelden, geheel alleen verricht. Nu de heer Verlaan deze functie wenst neer te leggen, hebben enkele leden een voorlopig bestuur gevormd om de activi teiten van de vereniging voort te zetten. De heren P. B. Weeda en J. H. van Krie ken hebben zich bereid verklaard resp. als voorzitter/secretaris en penningmeester op te treden. Het voorlopige bestuur zal tevens trachten de vereniging wat meer leven in te blazen. Het nieuwe bestuur roept een ieder, werkzaam bij Heineken, die geïnteres seerd is in het verzamelen van post zegels op om lid te worden van deze filatelistenvereniging. Het wendt zich niet alleen tot alle reeds actieve post zegelverzamelaars, maar ook tot hen, die zouden willen beginnen met het opzetten van een verzameling. Het bestuur wendt zich echter eveneens tot verzamelaars onder het personeel van de brouwerijen in Amsterdam en Den Bosch om ter plaatse tot het oprichten van een vereni ging te komen. Door onderling contact kunnen de activiteiten van de respec tieve verenigingen worden uitgebreid. In Den Bosch heeft de heer L. J. van Rhijn zich inmiddels bereid verklaard op te treden als contactman. Wie meldt zich hiervoor in Amsterdam? Ter nadere verduidelijking volgt een uiteenzetting van de werkzaamheden van de vereniging. Deze houdt zich bezig met: Bebito brengt: Op vrijdag 6 december a.s. zal onze toneelvereniging in gebouw „Palace", Zomerho)straat 15, om precies half negen 's avonds voor bet voetlicht verschijnen met „Ren- dez-vous in Wenen", een blijspel in drie bedrijven van Fritz Eek- hardt. Na afloop bal tot 3 uur m.m.v. „Los Copacabanos Toegangsbewijzen (inclusief 1 gra tis consumptiea f 0,75 zijn ver- krijbaar bij mej. Schönberger, tel. 133, me]. Kleyngeld, tel. 177, en voorts bij de secretarissen van de overige personeelsverenigingen. Zegt het voort! Zegt het voort! 1. het organiseren en verrekenen van transacties tussen de leden; 2. het bevorderen van het ruilverkeer tussen de leden; 3. het geven van adviezen, vooral aan pasbeginnenden; 4. het aankopen van de diverse catalogi en de uitlening ervan aan de leden. Afhankelijk van de interesse in en de grootte van de vereniging, kunnen de aciviteiten nog verder worden uitgebreid. Het spreekt vanzelf, dat er aan het lid maatschap enige kosten verbonden zijn, maar het bedrag van 2,50 per jaar als contributie zal geen bezwaar zijn om als lid toe te treden. Voor inlichtingen en aanmeldingen wende men zich tot het voorlopig bestuur. Traditiegetrouw heeft onze reisvereniging eind september jl. weer haar jaarlijkse feestavond gehouden. Na het openings woord van onze voorzitter, de heer C. Zwaan, volgde het eerste optreden van het Rotterdamse Accordeontrio, dat ook dit jaar weer zijn muzikale medewerking aan onze feestavond verleende. Daarna begaven de meesten van ons zich naar het kleine zaaltje om het spannende slot te zien van de tv-serie „Even voor stellen? Mijn naam is Cox". Dit was mogelijk dank zij de heer Zuiderdorp, die zijn tv-toestel had meegenomen, waarvoor wij hem zeer erkentelijk zijn. De feestavond werd voortgezet met dansmuziek, spelletjes en dergelijke met tot besluit onze tombola, waaraan fraaie prijzen waren verbonden. Het was als vanouds een gezellige en dus geslaagde avond. W. F. C. van Otterloo, secr. 12

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 14