IN ROTTERDAM SLAAGDEN ALLE (47) KANDIDATEN EXAMEN VERKEERSSLEUTEL Het getal 47 schijnt in Rotterdam, althans waar het examens betreft, een magische kracht te bezitten. Na het E.H.B.O.-examen, dat enige tijd ge leden door 47 cursisten met goed gevolg werd afgelegd, vond op 12 september jl. het examen ter afsluiting van de Verkeerssleutelcursus plaats. En opnieuw mochten 47 kandidaten, die hieraan hadden deelgenomen, na afloop elkaar gelukwensen met het behaalde resultaat. Het examen, dat in de raadskelder werd gehouden, stond onder leiding van de heer W. J. Mijnlieff van het Verbond voor Veilig Verkeer. Voorts was aanwezig de voorzitter van de afdeling Rotterdam van het Verbond, mr. A. R. Jolles. Na het examen volgde de vertoning van een verkeers- film, waarin met behulp van zeer suggestieve beelden de foutieve ge dragingen op de weg van vijf ver schillende autobestuurders aan de kaak werden gesteld. Intussen had de examencommissie niet stilgezeten en toen na de film het licht weer aanging, kon de heer Mijnlieff tot zijn grote vreugde be kendmaken, dat alle kandidaten ge slaagd waren. Ten teken daarvan ontvingen zij het verkeerssleutel- insigne, dat later gevolgd zal worden door het bijbehorende certificaat. Van de 47 kandidaten hadden acht de examenopgaven foutloos beantwoord. Het waren de dames De Heer en Schönberger en de heren ir. Büchli, Van Gulik, Hollebrandse, Niemants verdriet, Ulenberg en Van der Waal. In twee teams, versterkt door mej. Koopmans en mej. De Moor (die De heer Mijnlieff als quizmaster. beiden één fout hadden gemaakt), bestreden zij elkaar in een quiz, die werd geleid door de heer Mijnlieff, met als jury de heren Jolles en Van Roon. In een overigens zeer geani meerde „strijd" wist het eerste team, bestaande uit de dames Koopmans en Schönberger en de heren Büchli, Nie mantsverdriet en Van der Waal, de meeste punten te scoren en daarmee de quiz te winnen. Met de prijsuitrei king kwam het einde van deze ge slaagde avond, die - het nuttige met het aangename verenigende - geheel in dienst stond van het streven naar een veilig(er) verkeer. Tot slot mogen wij degenen, die lid willen worden van de afdeling Rot terdam van het Verbond voor Veilig Verkeer (de grootste in Nederland), er op wijzen, dat zij zich kunnen op geven via het hoofd van de B.Z.B. te Rotterdam, de heer J. van Roon. Soms verwekten de antwoorden de nodige hilariteit. Dit gebaar van mej. De Heer sloeg echt alleen op de quiz De twee teams, die elkaar in een verkeersquiz bestreden. V.l.n.r. de heer Van der Waal, mej. Koopmans met daarachter gedeeltelijk zichtbaar de heer Niemantsverdriet, mej. Schönberger, ir. Büchli, mej. De Heer, mej. De Moor en de heren Hollebrandse, Ulenberg en Van Gulik.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 9