VOLAUTOMATISCH KEGELEN IN TERMINUS, MAASTRICHT De kegelopzetmachines, die zowel het om geworpen als het nog staande hout met behulp van soepele nylonkoorden optrekken in een voor iedere kegel eigen raampje. Daarna wcrdt iedere kegel nauwkeurig weer op zijn eigen plaats gezet. Kegelen in Limburg De kegelsport is in Limburg bijzonder geliefd, ook bij de dames. Bij de Mas- treechter Keigelboond, die dit jaar 44 jaar bestaat, zijn 31 clubs met in totaal 383 leden aangesloten. Onder die 31 verenigingen zijn 5 damesclubs. In Maastricht en omgeving alleen al vinden we 16 verenigingen. In de kegelsport wordt jaarlijks om zes landelijke kampioenschappen ge streden: het persoonlijk-, het club- en het bondskampioenschap, alle drie zowel voor heren als voor dames. Vier jaar geleden kwamen vier van deze kampioenschappen bij de M.K.B. terecht. In het afgelopen seizoen sleepten de Zuidlimburgers drie kam pioenschappen in de wacht: het bonds- en het clubkampioenschap heren en het persoonlijk kampioen schap dames. Limburg, ,,'t stukske Nederland" waar de kegelsport zeer geliefd is, beschikt nu in het Maastrichtse „Terminus" over een uniek kegelpaleis met zes volautomatische banen, waarvan u er vier op de foto links ziet afgebeeld. Foto rechts: de heer Henquet tijdens zijn openingstoespraak. Voorts v.l.n.r. de heren Janssen, Zantman en Diekema en geheel rechts ir. Van der Leeuw. Onder grote belangstelling werd woensdag 18 september jl. te Maastricht het geheel verbouwde kegelcentrum van de N.V. Exploitatie Maatschappij „Taverne Terminus" officieel in gebruik genomen. Zoals de heer H. J. M. Henquet, directeur van de N.V., in zijn openingswoord zei, is dit complex met zijn zes banen, uitgerust met volautomatische kegelopzetmachines en elektronische tel- en registratie-apparatuur, uniek te noemen voor het zuiden van ons land. Het complex wordt bespeeld door zestien bij de Mastreechter Keigelboond (M.K.B.) aangesloten clubs. De voorzitter van de M.K.B.ir. K. L. A. van der Leeuw, verklaarde dat men van bondswege zeer verheugd was over de totstandkoming van dit kegelpaleis en in het bijzonder over de automatisering van de banen. Van de zijde van de N.V. Terminus, waarin Heineken een aanzienlijk belang heeft, waren bij de opening voorts aanwezig de heren T. Diekema en A. R. J. Zantman, commissarissen van de N.V. Eveneens aanwezig was de heer L. L. M. Janssen, die tot zijn pensionering vorig jaar oktober directeur was van de N.V. Servatius Brouwerij te Maastricht. De verbouwing, omvattende een totale wijziging van het inwendige van de kegelbaan, alsmede de reeds vorig jaar uitgevoerde gedeeltelijke vernieuwin gen in en aan het aangrenzende cafébedrijf, geschiedde naar een ontwerp van Heineken's bouwbureau horeca. Nadat de eerwaarde heer kapelaan G. Crolla de baan had ingezegend, wierp hij als een der eer sten een officiële bal (foto links). Ook mevrouw J. van der Burgt, Nederlands kampioene, wijdde de nieuwe baan in met een officiële worp. 6

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 8