BLIJDE INKOMST VAN NIEUWE BOK VOOR BOSSCHE TAMBOERCORPS William werd bij zijn vertrek uit Engeland door de heer Van Os van Delden naar de trein geleid. William in Blijdorp. daartoe een brief voor, afkomstig van de heer B. G. van Os van Delden, directeur van Heineken Limited. In deze brief sprak de heer Van Os van Delden onder meer de hoop uit, dat de nieuwe bok ons tamboercorps vele jaren trouw zal dienen en dat hij bij de vele gelegenheden, waarbij ons corps zal optreden, de naam Heine ken waardig zal zijn. Nadat de heer Kloppenburg de brief in het Engels voorgelezen en daarna in het Neder lands vertaald had, dankte de heer M. Hoofs, directeur van het tamboer corps, voor het zojuist ontvangen ge schenk. Hij kondigde aan, dat de nieuwe bok de toepasselijke naam van William Hops zal dragen, een mede deling die met applaus werd ont vangen. De inwijding van de nieuwe mascotte gebeurde op symbolische wijze door William kennis te laten maken met het bier, dat hij in de toekomst gaat vertegenwoordigen. Wellicht nog ge wend aan het Engelse bier, volstond William met een kleine proeve van ons onvolprezen pils, dat hem door de heer Hoofs in een bierlaars werd voorgehouden. Tot slot van de over drachtsceremonie defileerde het tam boercorps, met William nu officieel in functie, voor de aanwezigen. Na af loop bleef men in het ontvangstge bouw nog enige tijd gezellig bijeen om de blijde inkomste van de nieuwe mascotte met een glas pils (waarom geen bokbier eigenlijk?) te vieren. Bij het betreden van het brouwerijterrein werd William even bokkig; voor het overige had zijn verzorger, de heer P. J. van Schijndel, hem goed in de hand. Heineken's Tamboercorps 's-Herto- gcnbosch heeft weer een nieuwe mas cotte! Zaterdag 5 oktober jl. werd de nieuwe bok, een geschenk van Heine ken Limited in Londen, op feestelijke wijze ingehaald. Met vliegende vaan dels en slaande trom marcheerde het tamboercorps die middag naar het station van Den Bosch, om zijn nieuwe mascotte, die daar kort tevoren was gearriveerd, af te halen. Na de eerste kennismaking met het corps, werden hem ter plaatse de tekenen van zijn waardigheid omgehangen, waarna de nieuwe bok, alsof hij nooit anders had gedaan, zich aan het hoofd van het corps opstelde. Omstuwd door de Bossche jeugd trok men vervolgens, onderweg regen en hagel trotserend, naar de brouwerij, waar corps en mascotte zich terzijde van het ont vangstgebouw opstelden voor de officiële overdracht. Tezelfdertijd ar riveerde onze directeur, de heer W. Kloppenburg, die namens Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. het ge schenk van Heineken Limited in ont vangst zou nemen en overdragen aan het tamboercorps van onze Bossche brouwerij. De heer Kloppenburg las 4

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 6