BELANGSTELLING VAN HEINEKEN VOOR DE ZWEMSPORT TAMBOERCORPS TRAD IN BELGIË OP Rectificatie In het bericht in het vorige num mer betreffende de interne admi nistratieve opleiding in Den Bosch was niet opgenomen dat ook mej. R. van Eekert het examen Neder landse handelscorrespondentie met goed gevolg had afgelegd. Wij haasten ons dit verzuim hierbij goed te maken. Amsterdam mee te maken op zaterdag 19 oktober. Daarna misschien nog één tocht en dan zetten we er een streep onder. De tocht in Rotterdam was een zeer bijzondere ditmaal Hieraan werd na melijk deelgenomen door een groep enthousiaste Rotterdamse Heineken wan delaars, die op dezelfde dag maar met een besloten hebben een wandelclub op te richten Proficiat, sportieve Maas stadbewoners Na afloop van de door de Rotterdamse Politie Sportvereniging „Hermandad" georganiseerde tocht, ver toefden Rotterdamse en Bossche tippe laars nog enige tijd heel gezellig in de raadskelder van de Rotterdamse brou werij. De heren Kleingeld en Ooster broek gaven door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling voor de wandel sport. Wij hebben dit bijzonder op prijs gesteld en van deze plaats af danken wij nogmaals voor de gastvrijheid. Wij Bosschenaren wensen onze Rotterdamse wandelvrienden veel succes toe en een gestadige groei van hun ledental. Door een nauw contact tussen de beide be sturen zal getracht worden bij gezamen lijke deelname aan een of andere tocht zo sterk mogelijk aan de start te ver schijnen, een afvaardiging van Heineken waardig. vRh Het tijdstip van het stellen van deze vraag, terwijl de herfst met zijn regen buien en windvlagen onze deuren en ramen doet klepperen en de winter toch ook niet zo erg ver van ons is verwijderd, mag dan voor de Amsterdammers en Rotterdammers niet zo vreemd gekozen zijn, voor de Bosschenaren zo op het eerste gezicht wel. Wanneer u verder leest zult u echter de bedoeling ervan begrijpen. Beschikken zowel de hoofdstad als de Maasstad over enige overdekte zwem baden - zij het overigens nog een veel te gering aantal - Brabants hoofdstad kent een dergelijke inrichting (nog) niet. In Amsterdam en Rotterdam kan men dus het gehele jaar door deze prachtige sport beoefenen, in tegenstelling tot Den Bosch, waar men alleen gedurende de zomermaanden, die toch al zo kort zijn, deze tak van sport kan bedrijven in enkele openluchtbaden. Aan deze toestand nu, zal, zoals het er thans bij staat, volgend jaar een einde komen en dan hééft Den Bosch dus weer wat Naast een der Bossche openlucht- baden, de zgn. „IJzeren Vrouw", wordt momenteel hard gewerkt aan een over dekt zwembad, dat er straks zijn mag. Het wordt het grootste en modernste bad van het gehele zuiden van ons land. In dit 50 meter bad zullen in de naaste toekomst stellig de nodige internationale zwemwedstrijden, waterpolo-ontmoetin- gen etc. plaats vinden. Hoewel het ver krijgen van een juiste indruk van de grootte van dit nieuwe ptoject op sportgebied voor velen nog moeilijk zal zijn, kunt u zich wellicht toch aan de hand van de hierbij afgedrukte foto enigszins een beeld vormen van de afme tingen van dit sportfondsenbad. Met de totstandkoming daarvan kan ook „water- minded" Den Bosch naar hartelust het gehele jaar door een duik nemen en zal de belangstelling voor deze gezonde sport zeker in grote mate toenemen. Zou deze toenemende belangstelling zich dan ook uitstrekken tot de Bossche Heineken mensen? Met onze Amsterdamse en Rot terdamse collega's verkeren wij dan in een gelijke positie om deze tak van sport ononderbroken te beoefenen. Deze beoe fening zou dan kunnen leiden tot het oprichten van een zwemclub en b.v. een waterpoloclub, niet alleen in Den Bosch, maar ook in Amsterdam en Rotterdam. In de toekomst blikkend zien wij dat in 1965 Den Bosch voor de tweede maal als gastvrouwe zal optreden ter gelegen heid van de Interbrouwerij sportdag. Even verder redenerend komen wij tot de vraag: in 1965 óók de zwemsport op het wedstrijdprogramma? De beantwoor ding van deze vraag laat ik gaarne aan u over. Onafhankelijk echter van de be antwoording zou ik als uw Bossche cor respondent van ons personeelsorgaan reeds nu willen vragen of er althans in Den Bosch inderdaad belangstelling be staat om te komen tot de oprichting van een club als bovenbedoeld. Mag ik eens iets van u vernemen dien aangaande, liefst schriftelijk. Uw reacties zullen zeer op prijs worden gesteld. vRh Op zondag 29 september jl. presenteerde ons Bossche tamboersorps zich op het Grote Plein in Hoeillart (België) om deel te gaan nemen aan een optocht. Hoeillart, gelegen in een streek waar veel druiven (overwegend in kassen) geteelt worden, organiseerde deze optocht ter ere van de druiven en het daaraan ver wante produkt, de schuimwijn. Voordat de optocht begon, werd ons corps de gelegenheid geboden een schuiniwijn- fabriek te bezichtigen, zodat we ons een idee konden vormen omtrent het ont staan van het produkt. In de optocht was ons corps gecombi neerd met het Majoretten-peloton uit Bergen op Zoom. Dit peloton, bestaande uit 28 zeer bevallige jongedames, gaf aan het geheel een bijzonder chachet. Onze bok Pils II (de zg. interimbok) heeft met Argusogen naar deze voor hem vreemde vermenging gekeken, maar hij heeft het niet nodig geacht hande lend op te treden. De dag werd besloten met een taptoe in het gemeentelijk sport park, waaraan alle deelnemende corpsen hun medewerking verleenden. De regen was er, zoals zo dikwijls, debet aan dat dit avondprogramma sterk ingekort moest worden. Tekenen wij ten slotte nog enige opmerkingen aan van toeschouwers, die ons na ons optreden complimenteer den: het was schoon, geweldig en kolos saal zunne; dit alles dan met een Vlaams accent uiteraard. Hoe dan ook, het was een mooie dag en een geslaagd optreden. H. K. F. Eggly, secr. 20

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 22