WA NDELSEIZOEN WEER BIJNA TEN EINDE VI SWE D STR IJ D IN DEN BOSCH driel. Van 's middags één uur tot half drie tuurden in totaal 62 hengelaars naar hun dobbers, die bij tijd en wijle met moeite te zien waren als gevolg van het roerige water. De waterbewoners gunden de controleurs kennelijk hun vrije zater dagmiddag, want deze functionarissen hadden het over 't algemeen niet druk. Neen, de vissen lieten zich maar zelden „beetnemen", hoewel hun verblijf op het droge toch van korte duur was, maar dat konden zii tenslotte ook niet weten. Na door de controleurs „de maat te zijn genomen", plonsden de naar lucht hap pende gevangenen weer snel in hun element. Toen een fluitsignaal het einde van het concours aankondigde en de stand was opgemaakt, bleken slechts 23 deelnemers een of meer visjes te hebben gevangen, geen best resultaat dus. Door de heer Baars - wat 'n toepasselijke naam - van de visclub uit Kerkdriel, die met een totale lengte van 65 cm. gevangen vis het best voor de dag kwam, werd de eerste prijs behaald, gevolgd door de heer Van Hezik van dezelfde visclub. Met 50,5 cm. legde deze hengelaar beslag op de tweede plaats. De derde en vierde prijs waren voor de Heineken deelnemers, de heren Broeren met 35 cm. en Bakx met 32 cm. Bravo, u hebt de naam van onze visclub hoog gehouden. Overigens waren de slechte vangsten vlug vergeten, toen de organiserende vereniging 's avonds in de kantine van onze brouwerij alle deelnemers en hun introducés een gezel lig samenzijn aanbood, tijdens welke de prijzen aan de winnaars werden uitge reikt. Ook voor de tombola bestond grote belangstelling. Op de tonen van de pit tige dansmuziek van de „Heineken Stars" werden vele dansjes gemaakt. Alles bij elkaar was het een geslaagde avond, na afloop waarvan iedereen in de beste stemming huiswaarts keerde, vooral de prijswinnaars van visconcours en tombola. vRh Het zit er bijna weer op, het wandel- seizoen 1963. Met nog een of twee toch ten voor de boeg, kunnen we terugzien op een succesvol seizoen. Waren wij aanvankelijk van plan op 7 september jl. deel te nemen aan een wandeltocht in Vlaardingen en op 28 september jl. aan een tocht in Haarlem, bij geen van beide evenementen waren wij helaas aanwezig. Reden daarvan was, dat op het laatste ogenblik de tocht in Vlaardingen werd verschoven naar 31 augustus. Wij kon den daardoor niet tijdig gereed zijn met onze voorbereidingen. Het bestuur heeft toen besloten deel te nemen aan een wandeltocht in Rotterdam op zaterdag 21 september jl. Aangezien deze datum weer te dicht bij die van de geplande tocht in Haarlem lag, zagen wij van laatstgenoemde af. De bedoeling is nu de Herfstbostocht in van de Administratie er evenwel zonder blikken of blozen 20 van maakte, zette de Commercie een hevig offensief in. Het was Broeren die raak schoot, 21. Van Heugten kreeg het weer op zijn heupen en, oh dear, het was 31. Met deze stand werd een wijle gerust en vie len er links en rechts een paar dondertjes. Toen de rust nauwelijks voorbij was en beide elftallen met frisse moed aan de tweede helft waren begonnen, viel er weer iets, het vierde doelpunt van de Administratie Dit was het sein voor de Commercie om aan verhoging van de (doelpunten)omzet te gaan denken en jawel hoor, ook de Commercie-supporters begonnen zich te weren en zij hieven uit volle borst hét voetballied bij uitne mendheid aan: geen woorden (of: ge dachten, zo u wilt), maar daden Broeren en Bros, die in de tweede helft zijn plaats onder de lat had verwisseld voor de midvoorplaats, voegden de daden bij de woorden en daarmede was de stand op 43 gekomen. Er waren nog slechts enkele ogenblikken te spelen, zou de Commercie naast de Administratie komen? In de allerlaatste minuut ge beurde het: Moens trok zich van de waar digheid van de Administratie-keeper, de heer Gouverneur, niet veel aan en bracht de partijen op gelijke voet, na goed voor bereidend werk van Van Litsenburg, die overigens ook de architect van de beide andere doelpunten was geweest. Het fluitje snerpte en daarmede was het einde gekomen. Dat er in het ontvangstgebouw na afloop een uitstekend smakend pilsje (nou ja één) werd gedronken, behoeft eigenlijk niet te worden vermeld. Al met al was het een inspannende ontspanning, die zeker voor herhaling vatbaar is. Enige foto's illustreren deze gezellige ontmoeting tussen de elftallen van C A. (Deze afkorting heeft vanzelf sprekend niets te maken met de aandui ding van een bekend kledingmagazijn.) Onze Bossche hengelsportvereniging or ganiseerde op zaterdag 7 september jl. een concours in haar viswater „De Pit- terse Wiel" in de buurtschap Herven bij Den Bosch. De Heineken-hengelaars moesten het opnemen tegen leden van de visclub „De Ouwe Maas" uit Kerk- Het team (met reserves) van de Commercie. Bij de stand 44 ging Moens op de schouders. 19

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 21