„HEINEKEN" BILJARTNIEUWS U WEET Dat op 11 september 1963 een Eleineken-fotoclub werd opgericht. WEET U dat deze club voor ieder perso neelslid, dat iets meer wil weten over fotografie, toegankelijk is? Dat het niet belangrijk is of u al kunt fotograferen en dat het er niet toe doet wat voor fototoestel u hebt? Dat iedereen van harte welkom is? Meldt u aan als lid bij: mej. Schönber- ger (toestel 133) of bij mej. Scheffers (toestel 223). voorspoedig. Na de oproep in het juli/ augustusnummer van Vers van 't Vat hadden zich ruim tien adspirant-leden gemeld, die op genoemde datum om 17.15 uur in de kantine bijeenkwamen. Na een korte beraadslaging besloot men eensgezind tot oprichting, men stelde zonder veel omhaal een bestuur samen en ziedaar de geboorte was een feit. Van een benjamin onder de andere ver enigingen is, althans wat het aantal leden betreft, al lang geen sprake meer. Mede dank zij de bemoeienissen van een der initiatiefnemers was het aantal leden op 1 oktober jl. tot 32 aangegroeid Voor waar een mooi begin Het bestuur, in de oprichtingsvergadering (voorlopig) samengesteld, werd in de eerste ledenvergadering, 25 september jl., definitief gekozen en tevens met twee leden uitgebreid. Het ziet er als volgt uit: Bij de oprichting van een fotoclub hoort natuur lijk een foto! Hier een beeld van de oprich tingsvergadering in kantine Hollandia op woens dag 11 september jl. H. Kleyn Hesselink, voorzitter; mej. Ch. M. Scheffers, secretaresse; A. A. Frenks, penningmeester; D. van Rijswijk en G. van Puffelen, leden. Tijdens die eerste ledenvergadering wer den verschillende huishoudelijke zaken besproken en afgehandeld. Zo stelde men de contributie vast op 1,52 per maand of 0,35 per week. Donateurs {zij zijn van harte welkom betalen 3,of meer per jaar. Over de naam van de nieuwe club was men het nog niet geheel eens. Hoe de nieuwe foto club gaat heten, zult u in het volgend nummer vernemen. Verder werd besloten eenmaal per week, afwisselend op woens dag en donderdag, clubavond te houden. Het programma voor de eerste vijf avon den is reeds vastgesteld. Het vermeldt voor woensdag 6 november a.s. een dia avond, waarop belangstellenden en dona teurs van harte welkom zijn. Komt u eens kijken (en luisteren), of beter nog, meldt u aan als lid of donateur bij een van de bestuursleden. U zult er geen spijt van hebben WANDELSPORTVERENIGING ROTTERDAM Nee, u droomt niet. Het is werkelijkheid geworden. Rotterdam heeft een wandel sportvereniging opgericht. Het voorlopig bestuur is als volgt samengesteld: E. C. A. van der Hoff, voorzitter (tevens marsleider); mej. J. H. Roidaan, secreta resse; C. Timmers, penningmeester. We hebben in ruime mate de tijd gehad om de sfeer van de wandelmarsen te proeven, want pas na de derde mars zijn we definitief opgericht (dank zij de aan sporingen van de heer Van der Hoff en onze Bossche collega's). Op 27 april is er nl. een groepje Rotter dammers gestart voor de Lustrumtocht van de Wandelsportvereniging „HEINE KEN" Den Bosch. Heel voorzichtig werd er toen al gesproken over een wan delsportvereniging in Rotterdam. De heer Van der Hoff stelde zich direct beschik baar om ons eventueel te trainen. Hij liet het niet op zich zitten. Regelmatig wer den we door hem op de hoogte gehouden van marsen in de omgeving van Rotter dam. Ook liet hij geen gelegenheid voor bij gaan om in „Vers van 't Vat" de Rotterdammers aan te sporen. Het wilde nog niet erg lukken, de stroom van aan meldingen bleef uit. Zaterdag 5 augustus trad er weer een groepje Rotterdammers aan, ditmaal voor de wandelmars ten bate van „Het Dorp". We liepen mee in de groep van Den Bosch en toen hebben we het voorgoed te pakken gekregen. De wandelsportver eniging in Rotterdam zou er komen. Het heeft echter nog tot 21 september geduurd voordat het zover was. Die dag zijn we met 16 deelnemers aan de start verschenen voor de jaarlijkse Herman- dadtocht. Na afloop hebben we in een rumoerige kantine van het Stadstimmer- huis (start en finish) de koppen bij Het eerste optreden van de Rotterdamse wan delclub i.o. (foto Stijl-Vorden). elkaar gestoken en er zijn spijkers met koppen geslagen. De oprichting werd samen met onze Bossche collega's in de raadskelder ge vierd, waar ook de heren Kleingeld en Oosterbroek aanwezig waren om de Bosschenaren te verwelkomen en de geboorte van de 13e onderafdeling van de P.U.R. te vieren. Verder vind ik een woord van dank op zijn plaats voor de stimulans van de Bosschenaren (vooral de heer Van Rhijn heeft ons in zekere zin uitgedaagd) en de medewerking die wij van Den Bosch mochten ontvangen (de heer Derde). Tot slot een woord gericht tot onze Am sterdamse collega's. In Den Bosch in april is gebleken, dat ook in Amsterdam animo voor wandelen bestaat. Wanneer vindt de oprichting plaats meneer Leef- lang? JR De onderlinge zomercompetitie is afge lopen. Elke deelnemer speelde hierin 14 wedstrijden, die tot de laatst? dag de grootste spanning te zien gaven Ons lid, de heer Hoogmoed, is wederom kam pioen geworden, op de voet gevolgd door de heer Van Lange. Ook Zijlmans, vader en zoon Key speelden dit seizoen prach tige partijen, zeer sterk en met een vecht lust om te willen winnen. Ook de overige spelers gaven goede partijen ten beste. Al met al hebben wij een gezonde ver eniging, waarvan u nog veel successen kunt verwachten. Dit seizoen komt Heineken reeds uit in de Bedrijfs Biljartbond. In deze bond komen uit 15 ploegen van bedrijven in en om Rotterdam. Alle met sterke spe lers, die over veel wedstrijdervaring be schikken. Toch moeten wij met onze ploeg, gezien de wedstrijden die wij sommige tegenstanders reeds zagen spe len, in het eindklassement op een goede plaats kunnen rekenen. Langs deze weg dankt het bestuur ook de heer Van Berkel, die zich steeds bijzonder goed kweet van zijn uitgebreide taak. Moge het komende seizoen datgene brengen, wat wij allen ervan verwachten. Het bestuur. 17

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 19