AFSCHEID C. L. VAN DER HOOFD PERSONALIA BUITENLAND IN MEMORIAM Na een kortstondige ziekte is op 10 september 1963 overleden de heer G. Venema voorman in de afdeling bottelarij van onze brouwerij in Amsterdam. Bijna achttien jaar lang heeft de heer Venema de belangen van de brouwerij trouw gediend. Hij was een man, die op onopvallende wijze vele vrienden wist te maken. Een man ook met een grote mate van plichtsbetrachting en collegia liteit. Zijn heengaan heeft bij ons een diepe indruk achtergelaten. Het betekent voor ons een zwaar verlies, maar het valt niet te vergelijken met hetgeen zijn vrouw, kinderen en familie in hem ver loren. Wij hopen voor mevrouw Venema, dat de herinnering aan haar man haar tot steun zal zijn bij de taak, die haar wacht. M.T. Na een diensttijd van 43 jaar, waar van hij de laatste vijftien jaar als emballagecontroleur werkzaam was, nam de heer C. L. van der Hoofd op 16 september jl. afscheid van de brouwerij te Amsterdam. Zoals gebruikelijk is, vond aan het einde van de middag (ditmaal voor het eerst in 't Koelschip) een afscheids bijeenkomst plaats. De heer Goos, als eerste spreker, liet in het kort de loopbaan van de heer Van der Hoofd bij Heineken de revue passeren, waar bij hij in 't bijzonder aandacht be steedde aan de periode, gedurende welke de heer Van der Hoofd als emballagecontroleur werkzaam was. Vervolgens las de heer Smit een brief voor van de chef van de heer Van der Hoofd, de heer Seger, die wegens Mevrouw L. E. O. Romeijn-van den Dorpel vertrok op 15 augustus met haar zoontje uit Caracas. In het gezin van de heer en mevrouw Grethe-Hendriksen te Léopoldville werd op 22 augustus een dochtertje, Marian Helene, geboren. Op 23 augustus vertrok de heer Ch. Bussmann met zijn gezin uit Léopoldville met Europees verlof. Eveneens op 23 augustus reisde de heer A. Hiskes uit Stanleyville naar Nederland voor het doorbrengen van zijn verlof. De heer A. P. van Tricht en zijn vrouw vertrokken op 24 augustus met verlof uit Lagos. Op 26 augustus arriveerde de heer H. Klos in Duitsland met Europees verlof Mevrouw L. Strijker-Klay en haar beide kinderen kwamen op 26 augustus uit Singapore in Nederland aan. Gelijktijdig arriveerde ook het dochtertje van de heer C. Koopman uit Singapore. De heer A. L. M. van Rijn vertrok op 4 september naar Aba. Vandaar zal hij doorreizen naar Moundou. Op 5 september vertrok ir. R. W. Welmers met zijn gezin na genoten verlof naar Lagos, waar hij ir. A. K. E. ten Bruggen Cate zal aflossen als Brewery Manager. De heer L. E. Schilling te Kuala Lumpur trad op 5 september in het huwelijk met mejuffrouw Nor Zaiton. Op 6 september vertrok de heer P. Meinster met verlof uit Freetown. In Lagos werd op 8 september geboren Rudy Adriaan Johannes, zoon van de heer en mevrouw Vink-Tettero. Na een kort verlof vertrok de heer E. Ruyter op 11 september weer naar Lagos. De heren J. van Eerbeek en H. Rodenburg reisden op 16 september naar Usumbura. Op 20 september keerden de heer E. de Guliker en zijn vrouw terug uit Taranto. De heer J. Huizing vertrok op 22 september met zijn gezin uit Singapore met verlof. Op dezelfde datum vertrok ook de heer Th. A. Strijker met verlof uit Singapore. Op 30 september vertrok de heer P. J. Kat met zijn gezin per boot uit Kuala Lumpur met verlof naar Nederland. 14 De heer Van der Hoofd, die op 16 september jl. afscheid nam van de Amsterdamse brou werij, ontvangt hier uit handen van de heer Smit een fustje sigaren. ziekte niet aanwezig kon zijn. De heer Smit sprak daarna woorden van dank en waardering voor het werk en de persoon van de scheidende heer Van der Hoofd, die hij namens col lega's, bazen en ook namens het be drijfsbureau een afscheidscadeau over handigde, bestaande uit een tonnetje sigaren. Ook de heer Eibers, de vroegere chef van de heer Van der Hoofd, en de heer De Vries, namens de portiers, spraken enige toepasselijke woorden, die zij vergezeld deden gaan van een geschenk. Nadat de heer Te Riele zijn bekende afscheidsaria ten gehore had gebracht, was het laatste woord aan de heer Van der Hoofd, die zijn hartelijke dank uitsprak voor hetgeen hem op deze laatste dag bij de brouwerij ten deel was gevallen.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 16