Laad-en losterrein te Rotterdam kreeg stelcon- vloer VORKHEFTRUCKS, DIE 6V2 M HOOG TILLEN Enige tijd geleden is het laad- en losterrein bij de embal lage-opslag te Rotterdam in zijn geheel ongeveer 50 cen timeter opgehoogd en vervolgens over een oppervlakte van 4000 vierkante meter van stelcon-platen voorzien. Dit betekent een belangrijke verbetering ten aanzien van de oude bestrating, die uit klinkers bestond. Op de nieuwe laad- en losvloer kan nu door de vorkhef trucks sneller, beter en met minder kans op storingen gewerkt worden. Op het moment dat de foto werd gemaakt, was reeds het grootste gedeelte van het terrein ter plaatse met stelcon-platen belegd, zoals u ziet. Sinds enkele maanden beschikt onze Rotterdamse brou werij over twee vorkheftrucks, die, uitgerust met een speciale, driedelige mast, een hefhoogte van 61/2 meter kunnen bereiken. Dit type truck, dat een hefvermogen van 2V2 ton heeft, is gekozen om in de toekomst alle soorten emballage „vier hoog" neer te kunnen zetten. Zoals de foto toont, is het zelfs mogelijk om bijvoor beeld pallets met binnenlandse kisten „vijf hoog" te stapelen. In de praktijk zal dit echter niet voorkomen. De nieuwe vorkheftrucks zijn bij wijze van proef geheel geel geschilderd en voorts voorzien van een oranje zwaailicht, een en ander ter bevordering van de veiligheid. Een van de twee nieuwe trucks doet dienst in ons filiaal aan de Nassauhaven, de andere opereert op het terrein van de brouwerij. Binnenkort zal nog een derde vork heftruck van dit type op de Rotterdamse brouwerij zijn intrede doen.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 6