HEINEKEN'S TAMBOERCORPS Op zaterdag 24 augustus 1963 pre senteerde ons tamboercorps zich aan de start van een wandeltocht over een afstand van 6 km in het histo rische stadje Nijkerk. Deze wandel tocht, waaraan werd deelgenomen door drumbands, in historische cos- tuums gestoken fanfare- en harmonie gezelschappen, en uiteraard ons on volprezen tamboercorps, was een onderdeel van de feesten die georga niseerd werden, ter herdenking van het feit, dat Nijkerk 550 jaar geleden het predikaat stad verkreeg. Aanvan kelijk zouden twee afstanden gelopen worden t.w. 6 en 12 km, doch in ver band met de wel zeer slechte weers omstandigheden, zagen de heren orga nisatoren zich genoodzaakt de 12 km te laten vervallen, om aldus te trach- vervolg van pagina 15 stek mocht laten gaan. Hoewel het tijdstip in verband met de vakantie periode niet zo gunstig was gekozen (volgend jaar medio juni), waren we toch present en wel voor de eerste keer met een gecombineerde groep van Bossche en Rotterdamse Heineken wandelaars en wandelaarsters! Wel licht is het volgend jaar mogelijk een inter-brouwerij wandelgroep voor deze wandeltocht samen te stellen. Amsterdammers, meldt u zich in grote getale aan als het zo ver is. Er waren twee dingen die erg jammer waren. Het weer werkte niet mee, 't was nogal regenachtig en daardoor kil en in de tweede plaats moest op het laatste moment worden besloten, dat het Heineken tamboercorps de reis Ons kranige tamboercorps in Laren. ten de schade aan de veelal fraaie costuums tot een minimum te be perken. Eenmaal onderweg kwamen we alras tot de ontdekking, dat deze 6 km wel eens gemeten kon zijn met een histo rische maatlat, die door de vochtige weersomstandigheden uitgezet was en aldus de lengte van 10 km had gekregen. Wij hebben hier naderhand dan ook de bevestiging van gekregen. Groot was de vreugde van onze leden en hun dames, toen na afloop van de naar Arnhem niet mee kon maken. Hopelijk zal dat in 1964 anders zijn. Het uitgezette parcours was magni fiek gekozen. Wij Brabanders zijn al aan mooie bosrijke omstreken gewend, maar wij vonden dit toch wel een bijzonder mooie tocht, laat staan onze Rotterdamse wandelvrienden. Wij hebben dan ook, ondanks het minder mooie weer, volop genoten van wat onze prachtige natuur ons biedt. En wat ons Bosschenaren goed deed, was de enthousiaste stemming onder de Rotterdamse Heineken tip pelaars! De animo voor de wandel sport breidt zich onder onze Maas- stedelijke collega's langzaam maar zeker uit en dat is een verheugend verschijnsel. Wie er uit Rotterdam in onze gecombineerde groep meeliepen, kunt u zien op bijgaande foto, die onderweg werd genomen. vRh H. K. F. Eggly, Secr. tocht een der heren van het organi serend comité in de Eierhal (tijdelijk omgebouwd tot Bierhal) de medailles kwam overhandigen, met de mede deling dat ons tamboercorps tevens nog de le prijs behaald had, bestaande uit een fraaie beker met inscriptie. De op deze mededeling volgende jell: „We hebben de beker, we weten het zeker", was dan ook zeer toepasselijk. De heren musici onder de lezers kun nen wellicht vertellen wat het zeggen wil, om onder barre weersomstandig heden, over een afstand van +10 km, beladen met slag- en blaasinstrumen ten, correct marcherend en musi cerend, onder het toeziende oog van duizenden toeschouwers en het al ziende oog van een uiteraard altijd kritische jury, een eerste prijs te be halen. Voorwaar een fraaie prestatie. Zaterdag 31 augustus was ons corps in Laren, om de feestelijkheden, die georganiseerd waren om o.m. te komen tot de bouw van een jeugd huis, luister bij te zetten. Tijdens d§ voetbalmatch tussen mensen uit de radio- en tv-wereld gaf ons corps acte de presence. Wil ik nog even memoreren de boven- dierlijke prestaties van onze jeugdige bok Pils II, die in Nijkerk en Laren beide gebeurtenissen tot het keiharde einde heeft volbracht. De instructeur Majoor De Leeuw en zijn mannen kunnen terugzien op een tweetal zeer geslaagde gebeurtenissen. 16

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 18