Heineken wandelgroep nam deel aan 1ste Nationale Wandeltocht „Het Dorp" gerust en daarna zich de avondmaal tijd goed te hebben laten smaken, konden verscheidene leden alweer de moed opbrengen nog even te gaan passagieren. Tijdig werd evenwel de legerstede opgezocht om de vol gende morgen weer fit aan de start te verschijnen. Het was de tweede dag zo nodig nog benauwder, maar alles ging, over 't geheel genomen, gelukkig goed. De beruchte derde dag gaf een totaal ander weerbeeld te zien: regen en nog eens regen. Koud en nat bereikte onze groep die dag de finish. Zou het einde van de Vierdaagse zonder narigheid gehaald worden? De weergoden hadden kennelijk diep medelijden gehad met het wandel legioen tijdens die derde dag, want de laatste dag lieten zij zich weer van hun zonnige zijde zien. Het werd dan ook stralend weer en het scheen of alle vermoeienissen van de drie voorgaande dagen waren ver geten. Met bloemen beladen kwamen de Heineken wandelaars en wande- laarsters tegen half zes bij de finish aan. Het was de bedoeling geweest, dat de heer Kloppenburg bij „De Ver eniging" door zijn aanwezigheid blijk had gegeven van zijn grote belang stelling die hij voor de wandelsport in het algemeen en voor onze groep in het bijzonder heeft. Helaas was het hem, zeer tot zijn spijt, dit jaar niet mogelijk getuige te zijn van de telkenjare weer zo spectaculaire fees telijke binnenkomst van al die duizen den en duizenden. Wel was aanwezig het hoofd commerciële dienst van onze brouwerij te 's-Hertogenbosch, de heer Zantman. Het bestuur van onze Bossche wandelsportvereniging is hem voor zijn komst zeer erkentelijk en het dankt vanaf deze plaats de directie nogmaals hartelijk voor haar zo gewaardeerde medewerking, die het mogelijk heeft gemaakt, dat onze wandelclub voor de tweede keer present was op dit internationale wandelfestijn. De Vierdaagse 1963 was weer ten einde. Onze groep had zonder uit vallers de 160 lange kilometers afge legd onder weersomstandigheden die zelfs door de oude getrouwen als bar waren betiteld. Evenals vorig jaar had het bestuur de verzorging van onze groep tijdens de vier dagen in handen gegeven van het verzorgingsteam van de Bossche wan delsportvereniging „De 's-Hertogen- bossche Vierdaagse", dat op dit ge bied een uitstekende reputatie geniet. Zaterdagmiddag 27 juli keerde onze groep, samen met andere Bossche wandelaars en wandelaarsters naar Brabants hoofdstad terug, alwaar allen met muziek werden ontvangen. Na een kort défilé door het centrum van de stad werd de stoet ontbonden en vertrok iedereen naar huis. Onze Rotterdamse wandelvriend, de heer Van der Hoff, was vrijdagavond reeds huiswaarts gekeerd. Voor de tweede opeenvolgende maal was de deelname van Heineken aan de Vierdaagse met succes bekroond. vRh met bloemen beladen Zaterdag 10 augustus jl. Uit alle delen van ons land kwamen ze, de wandelaars en wandelaarsters, naar Gelderland's hoofdstad en meer in het bijzonder naar de plaats, die reeds nu een legendarische klank heeft, de plaats waar straks het bij uitstek nationale monument van vaderlandse naastenliefde jegens de lichamelijk zo zwaar gehandicapte medemens zal verrijzen, nl. het uitgestrekte terrein van Het Dorp. Voor de verwezenlijking van dit grootste object zijn bergen geld nodig. Miljoenen guldens stroomden al bin nen, eveneens uit alle delen van ons land, dankzij de onvergetelijke T.V.- marathon in november van vorig jaar, met als centrale figuren Mies Bouw man en dokter Klapwijk. Zou het woord marathon misschien een rol gespeeld hebben om te komen tot het organiseren van een wandel tocht met 'het accent op nationaal, met de bedoeling dat zoveel mogelijk Nederlanders met eigen ogen de plaats kunnen aanschouwen waar door gezamenlijke inspanning over enige tijd zoveel mogelijk leed ver zacht zal kunnen worden? Hoe het ook zij, het is een uitstekende gedachte geweest om door middel van een dergelijke sportmanifestatie, waarvan het in de bedoeling ligt er een jaar lijks weerkerende gebeurtenis van te maken, opnieuw veel geld bij elkaar te wandelen voor de totstandkoming van HET DORP. Ik ben van mening dat de organisatoren van deze wan deltocht, waaraan vele duizenden mensen hebben deelgenomen, in hun opzet volledig zijn geslaagd. Het spreekt haast wel vanzelf, dat het bestuur van onze Bossche wandel sportvereniging het er over eens was, dat Heineken in Arnhem geen ver- 15

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 17