WIJ LIEPEN DE VIERDAAGSE MEE! VAN ON V NIGIN N „Zo gaat-ie goed, zo gaat-ie beter, alweer een kilometer!" Een dit jaar kleinere groep dan vorig jaar van onze Bossche wandelsport vereniging, bestaande uit twee dames en acht heren, vertrok op maandag middag 22 juli jl., begunstigd door fraai zomerweer (hoe is het mogelijk in ons land!), per trein naar Nijmegen om vol goede moed aan de honderd zestig kilometers te beginnen, die hen scheidden van de finish aan de Wedren, vanwaar ook vier dagen achtereen de start zou plaats hebben. Moed was er dit jaar zeker voor nodig, want het is een zware Vierdaagse geworden. Dat er nochtans geen uitvallers zijn geweest, maakt het succes des te groter. Nogmaals van harte proficiat met deze prestatie, sportieve Heineken Klaar voor de start op de eerste dag. Hadden zich aanvankelijk twaalf Bossche deelnemers opgegeven, waar mede aan de vereiste groepssterkte was voldaan (elf personen), te elfder ure waren twee van onze leden wegens omstandigheden verhinderd aan deze Vierdaagse deel te nemen, dus géén groep. Dat was jammer. Maar ziet, een fervente Rotterdamse wandelaar „snelde" (per trein) te hulp en Heine ken verscheen toch als groep aan de start. Wie zcu deze zo sportieve Rotterdammer anders hebben kunnen zijn dan de heer Van der Hoff?! Aan deze oudste Heineken deelnemer, die aan het einde van deze zware Vier daagse eerlijk toegaf blij te zijn dat het er op zat, komt een extra woord van hulde toe voor de wijze waarop hij deze krachtproef heeft doorstaan. Zoals gezegd was het daags vóór de start warm en zonnig. Aller mening was: 't kan best iets minder, dan is het nog mooi genoeg. Dinsdagmorgen 23 juli, om zes uur, verliet onze groep hotel „Keizer Karei" aan de Graafseweg en begaf zich op pad naar de start. Een pure Heineken ontmoeting had op dit vroege en stille uur bij het oversteken van de Graafseweg plaats: met luid gejuich begroette onze groep een volbeladen Heineken oplegger uit Den Bosch! Het kon niet beter. Deze morele steun heeft zijn uitwerking dan ook niet gemist. Het was onge veer half zeven toen onze groep toe stemming kreeg te vertrekken. Een korte berekening leerde, dat de finish niet eerder bereikt zou zijn dan om streeks half vier. Naarmate de dag vorderde, werd het warmer en war mer, erger nog, flink benauwd. Hoe zouden ze het er afbrengen, vroeg ik me af. Veertig kilometer is toch maar Na 40 kilometer wandelen is het goed passagieren! (In het ,,Stuupke" te Nijmegen). een héél eind! Wie schetst mijn ver bazing toen ik gewaar werd, dat Heineken zich reeds om ongeveer half twee had afgemeld. Twee uren eerder dan gedacht was. Hoewel vermoeid en verbrand door de zon, voelde iedereen zich toch „happy". Na zich opgefrist te hebben, wat te hebben 14

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 16