Eerste machines geplaatst in nieuwe bottelarij te Amsterdam VENEZUELA Zoals we in het vorige nummer van Vers van 't Vat reeds schreven, zijn de werkzaamheden ten behoeve van de inrichting van de nieuwe bottelarij te Amster dam in volle gang. Konden wij u toen nog slechts een „lege" vloer tonen, thans is het zo ver, dat in de hal de eerste machines reeds staan opgesteld. Op de foto, die begin juli werd gemaakt, ziet u rechts, van voor naar achter, respectievelijk de pasteuriseer-, vul- en wasmachine van een van de twee colonnes, die de nieuwe bottelarij straks een capaciteit van 60.000 flessen per uur zullen geven. Links op de achtergrond bevindt zich de wasmachine, die deel zal uitmaken van de andere colonne. Heineken heeft zijn industriële en commerciële activi teiten in Venezuela stopgezet. Heineken bier voor de Venezolaanse markt wordt sedert 1 juli jl. vervaardigd en verkocht door de Cervecera Nacional. De Cervecera Nacional is een van de twee grote brou werij-ondernemingen in Venezuela. Heineken heeft met deze onderneming een licentiecontract afgesloten. Het is de Heineken brouwerij in Caracas nimmer werke lijk goed gegaan. Tot winstuitkering is het sedert de oprichting in 1950 nooit gekomen. De oorzaak voor deze ongunstige gang van zaken was duidelijk aanwijs baar, nl. een prijzenoorlog tussen de twee grootste natio nale ondernemingen. Een verandering in deze situatie was niet te verwachten, integendeel, slechts een ver scherping van de strijd. Onder deze omstandigheden heeft de leiding van ons concern het verstandig geacht de activiteiten op deze markt te staken. De brouwerij, de jaren direct na de oorlog werden gesteld, niet zijn uitgekomen. Gelukkig blijft ons etiket op de Venezo laanse markt. De kring van klanten die Heineken in Venezuela heeft weten te verwerven behoeft dus niet te worden teleurgesteld. Geregeld overleg onzerzijds met de Cervecera Nacional en onze technische controle overeenkomstig de bepalingen van het vorengenoemde licentiecontract zijn de waarborgen, dat een goed glas Heineken in Venezuela verkrijgbaar zal blijven. Ir. H. A. van de Stadt benoemd tot chef technische dienst Den Bosch Met ingang van 1 juli is de heer H. A. van de Stadt w.i. benoemd tot chef van de technische dienst van onze brouwerij in Den Bosch. De heer Van de Stadt trad op 1 februari 1960 in

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 5