J. ri. Land dr. J. P. Ton 3. Ir. H. Wanschers wordt benoemd tot onderdirecteur van Heineken's Brouwe rijen Nederland N.V. Ir. H. R. S. Tijssens wordt benoemd tot onderdirecteur van Heineken Technisch Beheer N.V. De heer Wanschers wordt als bedrijfsleider te Rotterdam opgevolgd door ir. J. M. van Rossem. Tot bedrijfsleider te 's-Hertogenbosch wordt benoemd ir. A. K. E. ten Bruggen Cate. Ir. H. Wanschers De volgende personen worden benoemd tot procuratiehouder van HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V.: J. Nijman HEINEKEN'S BROUWERIJEN NEDERLAND N.V.: ir. A. K. E. ten Bruggen Cate J. Nijman J. J. Spoorenberg HEINEKEN INTERNATIONAAL N.V.: J. W. Beyen drs. O. Kamerling HEINEKEN TECHNISCH BEHEER N.V.: J. P. M. Annegarn J. W. Beyen ir. J. Ingerman ir. J. Th. Jonkers drs. O. Kamerling W. Koimans ir. E. H. van Leeuwen drs. P. Romeyn ir. A. Stroo 5. Aan de heren G. T. Kleiberg, H. Kuikman, drs. J. W. N. de Lange en ir. H. A. van de Stadt wordt beperkte tekeningsbevoegdheid voor Heineken's Brouwerijen Nederland N.V. verleend. 6. Alle hiervoor genoemde wijzigingen en benoemingen treden in werking per 1 oktober 1963. Ir. H. R. S. Tijssens De vorenstaande mededeling van de raad van bestuur bete kent, met ingang van 1 oktober aanstaande, een belangrijke stap verder op de weg naar de hergroepering van de onder neming. Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. zal dan als moedermaatschappij vier dochters hebben in plaats van drie. Heineken Technisch Beheer N.V. wordt de jongste aanwinst van de familie. Een „knappe" dochter mogen we wel zeggen, want zij zal het gehele technische kunnen en kennen van Heineken in zich verenigen, zowel op het gebied van brou wen als van het bouwen van brouwerijen, alsmede van het centraal inkopen van grondstoffen en machines. Het is wellicht nuttig om wat nader in te gaan op de rede nen, die er toe geleid hebben de technische „know-how" uit Heineken Nederland af te splitsen. Men zou zich kunnen af vragen of daardoor de zaken niet onnodig ingewikkeld wor den gemaakt. Het antwoord hierop is, dat Heineken Neder land van 1 oktober a.s. af een zuivere brouwerij-onderneming zal zijn. Zij zal dan ook, beter dan voorheen zeker in organisatorische zin vergeleken kunnen worden met andere brouwerij-ondernemingen in binnen- en buitenland. Een belangrijk voordeel hiervan is, dat Heineken Nederland samenwerking met andere brouwerijen kan aangaan, indien de wenselijkheid daartoe zich zou voordoen, zonder dat daarbij automatisch de zeer speciale Heineken „know-how" in het geding komt. Immers deze is veilig ondergebracht in een vennootschap, die zich in tegenstelling tot de an dere drie dochters van Heineken's Bierbrouwerij Maatschap pij N.V. niet leent tot verdoorgevoerde vormen van samenwerking met andere ondernemingen. De nieuwe con cernstructuur zal enige belangrijke organisatorische gevolgen hebben voor de leiding van de dochtervennootschappen. Zo zal Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. terug treden als directrice van de dochters. Hierdoor wordt de zelfstandigheid van deze laatste onderstreept. De commissarissen van de moedermaatschappij zullen niet langer als commissaris voor een der dochtermaatschappijen optreden, maar uitsluitend als commissaris van Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V., doch de heer A. H. Heine ken zal zowel in de moedermaatschappij als in de vier doch termaatschappijen de functie van gedelegeerd commissaris behouden. Commissarissen van de dochtermaatschappijen zullen zijn de individuele leden van de Raad van Bestuur, terwijl bij Hei neken's Brouwerijen Nederland N.V. ook de heer E. de Rijke als commissaris zal fungeren. OP DE VOORPAGINA: Onze onfortuinlijke hengelaars aan het Voornse kanaal, tijdens de overigens zeer geslaagde, vierde Heineken sportdag. Zie ook pagina 12 t/rn 17.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 4