MET HEINEKEN DE WERELD 'ROND HEINEKEN FILM OP ASTRONOMENCONGRES Als u dit verhaal leest, lijkt varen beslist leuker dan u denkt. Wat is er namelijk gebeurd? Het m.s. Karachi van de N.V. Stoom vaartmij. Nederland maakte een grote reis. Het vertrok eind december 1962 vanaf Amsterdam naar Australië en Nieuw Zeeland via het Panamakanaal en terug naar Nederland via het Suezkanaal, dus wat de zeeman noemt „een reisje rond". Op zichzelf is dit niet zo heel bijzonder want de Neder landse schepen kan men over heel de wereld aantreffen en in alle belang rijke wereldhavens kent men beslist de Nederlandse vlag. (Foto: Taranaki Herald Coy. Ltd. - New Plymouth) Maar aan boord van de Karachi be vond zich een pittige bemanning, die er geen behoefte aan had zich tijdens de drie weken durende overtocht te vervelen. Zij staken de koppen bij elkaar en de handen uit de mouwen en binnen enkele dagen was de „Hassi- Bassi-Rommelband" geboren. Ja, ge woon een „muziek'"-band. Waar deze band uit bestond? Wel, een Stampse- phoon, een Blikkophoon, een Bas enz. enz. Daar moet u niet mis over den ken, want de blikkophoon b.v. lijkt op een xylofoon, doch is een veel edeler instrument. Het bestaat uit een geraamte waarop deksels van conservenblikken zijn gemonteerd, Het bespelen gebeurt met eindjes ge knoopt touw. De stamsephoon is een lange stok met dwarslat waarop (weer) conservenblikken zijn gemon teerd. Hier overheen is dun ijzerdraad gespannen. Door het verschuiven van de blikken komt men aan de juiste toon. De drum is een oud zeepblik, welke ook weer wordt bespeeld met eindjes geknoopt touw. De bas is op gebouwd uit een theekist en zo zijn er nog enkele andere „duistere" instru menten. Aan boord werd in de vrije uurtjes wat geoefend en het duurde niet lang of men was op elkaar ingespeeld. In korte tijd had men een repertoire van maar liefst 91 Nederlandse liedjes. besloot men de wal op te gaan. De bas werd versierd met de Heineken vlag en onder luide toejuichingen van de overige bemanning vertrok het gezelschap naar een geschikte dancing om hun kunnen te tonen. Midden op de dansvloer werd de aanwezige band versterkt tijdens het spelen van een twist. Na het eerste nummer volgden nog vele andere. Het eerste optreden van de Hassi-Bassi-Rommelband werd een groot succes. Na afloop konden zij een enorme ovatie in ontvangst nemen, zo, dat de boys er verlegen onder werden. In Bangkok en in Singapore, in Genua en in Christ- church, overal werd „om niet" ge speeld. Over letterlijk heel de wereld brachten deze jongens Heineken op een werkelijk originele wijze onder de aandacht van het publiek. Het viel zelfs zo in de smaak dat bijgaande foto met een aardig artikeltje werd gepubliceerd in een Australische cou rant. Voorwaar een leuke reclame voor Nederland en voor Heineken in het bijzonder. de V. Heineken favoriet bij president Kennedy Van onze agent in Ierland, John Egan Son, Ltd., vernamen wij dat Op het 20ste Astronomencongres, dat enige tijd geleden in ons land gehou den werd, vertoonde men voor het internationale gezelschap geleerden de laatste film over de ruimtevaart. Bij wijze van surprise bracht men er ook geheel serieus onze Dollywood-

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 32