Na rijdende nu ook varende ton „DE BIERBOEIER", GEDOOPT DOOR DE WAMA'S, MAAKTE GESLAAGDE PROEFVAART Onder grote belangstelling vond don derdagmiddag 11 juni jl. om kwart over twee aan de Stadhouderskade in Amsterdam de tewaterlating plaats van onze varende reclameton „De Bierboeier". Niemand minder dan Zarah Leander, alias „mevrouw" Wama, geassisteerd door „meneer" Wama, verrichtte de doopplechtig heid. Met aan boord onze directeur, de heer Van de Griendt, de Wama's, botenbouwer Van der Werf en publi- citeitsman Schipperijn, begon „De Bierboeier" vervolgens, bestuurd door kapitein Frits van der Lee, aan zijn proefvaart, geëscorteerd door een Tijdens de proefvaart op de Amstel. V.l.n.r. de heer Van de Griendt, kapitein Van der Lee en een van de Wama's. Schipperijn met tevreden gezichten van boord konden klimmen: een groot karwei, dat ongeveer vijf maan den in beslag had genomen en heel wat hoofdbrekens had gekost, was tot een goed einde gebracht. „De Bierboeier" is gemaakt van een origineel 68 hl lagerfust, dat rondom voorzien is van drijvers. Als kracht bron werd een 45 pk West Bend buitenboordmotor ingebouwd. De maximum snelheid bedraagt ongeveer 15 km per uur. Aan de totstandko ming van dit wonderlijke vaartuig werkte ook het personeel van onze garage te Amsterdam mee. Het ligt in de bedoeling „De Bier boeier" in te zetten bij alle belang rijke watersportevenementen in den lande. De doopplechtigheid werd verricht door Zarah Leander, alias „mevrouw" Wama, geassisteerd door „meneer" Wama. vaartuig van de Rijkspolitie te water en gevolgd door een rondvaartboot, waarin de genodigden hadden plaats genomen. Een kleine, achteraf bezien onbetekenende, motorstoring dreigde aanvankelijk roet in het eten te gooien, maar al gauw was het euvel verholpen en trots op eigen kracht varend draaide „De Bierboeier" van uit de Singelgracht de Amstel op. De terugtocht, nu met de heer Van de Griendt aan het roer, verliep even eens uitstekend, zodat botenbouwer Van der Werf en initiatiefnemer De Wama's zorgden tijdens de proefvaart voor de vrolijke noten. Een van hen stapte over op de politieboot en verkleedde zich als Rijks politieman (rechts). Bij de eerste proefvaart, drie weken voor de tewaterlating, ging het vat jammerlijk ten onder, maar uiteindelijk is het gelukt.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 26