onze juBiURissen 40-jarig jubileum Th. BROEKE Afscheid L. KANSELAAR en H. F. M. WUISMAN De heer Broeke, die om meer dan één reden een bekende figuur is op de Amsterdamse brouwerij, vierde op maandag 27 mei jl. zijn 40-jarig jubileum. Vergezeld van zijn vrouw en gevolgd door niet minder dan vijftien familieleden betrad hij aan het einde van de middag de kantine. De heer Tania, die bij afwezigheid van de heer Goos namens de bedrijfs leiding het woord voerde, sprak als eerste de jubilaris toe, waarbij hij in het kort de loopbaan van de heer Broeke bij Heineken de revue liet passeren. Daarna sprak de chef van de jubi laris, de heer Seger, die eerst de pro blemen verbonden aan een huisgezin van twaalf jonge kinderen in de oor logsjaren belichtte, waarna hij nog even inging op de aard van de werk zaamheden en de wijze waarop deze door de heer Broeke in de voorbije jaren zijn uitgevoerd. De heer Seger besloot zijn toespraak met het over handigen van een schilderij, een ge schenk dat de jubilaris namens het personeel kreeg aangeboden. Hierna beklom de heer Hollander het spreekgestoelte. Als voorzitter van de S. O. H.B.B.A. bedankte hij zijn medebestuurslid, de jubilaris, voor hetgeen deze in de afgelopen jaren voor de vereniging gedaan heeft. Ook de heer Hollander deed zijn woorden van een cadeau vergezeld gaan. Nadat ook de heer De Vries, namens De heer Th. Broeke, poortcontroleur op de Amsterdamse brouwerij, vierde op 27 mei Jl. zijn 40-jarig jubileum. zijn collega's-portiers de jubilaris had toegesproken, dankte de heer Broeke met enkele welgemeende woorden voor alles wat hem deze middag ten deel was gevallen. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig nabieren. Samen met zijn vrouw bekijkt de heer L. Kanselaar het geschenk, dat hij bij zijn afscheid van de Rotterdamse brouwerij op 31 mei jl. ontving. De heer H. F. M. Wuisman (links), die evenals de heer Kanselaar op 31 mei jl. de brouwerij in Rotterdam met pensioen verliet, werd onder meer door de heer Feuth van de bouwkundige werkplaats toegesproken. De Rotterdamse brouwerij nam op 31 mei jl. afscheid van twee oudgedienden die samen bijna negentig dienst jaren op hun naam hadden staan. Het waren de heren L. Kanselaar en H. F. M. Wuisman, die de brouwerij respectievelijk 42 en 46 jaar gediend hebben. De heer Kanselaar, die 25 jaar in de legkelder werkzaam was en vervolgens enige jaren in de ijzeren fusten afdeling, besloot zijn dienstverband bij Heineken met een periode van negen jaar in de tapkelder, een afdeling waaraan hij wel in het bijzonder prettige herinneringen heeft. De heer Wuisman begon zijn loopbaan bij Heineken in de bottelarij. Vervolgens was hij gedurende dertig jaar dagelijks betrokken bij de ijsfabricage. Na korte tijd bij enkele andere afdelingen ingedeeld geweest te zijn, was hij de laatste jaren belast met het toezicht op de in Rotterdam opgeslagen inventarisgoederen, bier tapinstallaties en dergelijke. Na de ontvangst bij de bedrijfsleiding, waar ir. Wan- schers de beide heren namens de directie dankte voor de vele goede diensten de brouwerij bewezen, begaf het gezelschap zich voor de afscheidsreceptie naar kantine Hollandia. Namens bazen en collega's ontving de heer Kanselaar uit handen van de heer Stoutenberg een fraai pols horloge, terwijl de heer Wuisman door zijn opvolger, de heer C. Molijn, een cadeau onder couvert aange boden kreeg. De echtgenoten van beide heren werden ook niet vergeten: voor hen waren er bloemen en een fruitmand. Velen maakten daarna gebruik van de gelegenheid om hun collega's de hand ten afscheid te drukken. 22

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 24