's Middags werden de gemengde dubbels, hier Rotterdam (vóór het De drie tennisploegen. net) ,e9en Amsterdam, gespeeld. Momentopname uit de partij Stap-Kok (Amster dam-Rotterdam). gen (Rotterdam) en Meyer. Na span nende strijd moest Verstegen ten slotte het hoofd buigen voor het tafeltennis- geweld van zijn tegenstander. De uit slag RotterdamAmsterdam werd bepaald op 46. De hoofdstedelin gen wonnen ook hun tweede wed strijd (tegen Den Bosch, 73) en legden zodoende beslag op de eerste plaats. Rest ons nog te vermelden, dat ook hier een ieder zeer te spreken was over de organisatie. Tennis Ook dit jaar was Rotterdam weer heer en meester op het gravel. Bij de wedstrijden, die zoals altijd in een prettige en sportieve sfeer verliepen, was het in vergelijking met voor gaande jaren opvallend dat de dub bels zo vroegtijdig, om kwart voor drie, afgelopen waren. Alleen de eer ste de beste partij, het herendubbel tussen Amsterdam en Den Bosch, nam geruime tijd in beslag. Twee uur lang streden Gimbel/Dammers (A) en Pels- maeker/Struwer (B) om de overwin ning, die na 3 sets (27 games) ten slotte bij Amsterdam terecht kwam. Na een pauze van een half uur wer den 's middags de (drie) gemende dubbels gespeeld. De einduitslagen waren: RotterdamAmsterdam 30 RotterdamDen Bosch 30 AmsterdamDen Bosch 30 zodat Rotterdam eerste werd, Am sterdam tweede en Den Bosch derde. Voetbal Op het zonovergoten H.B.B.-terrein werd het eerste doelpunt in dit tour- nooi gescoord door de Rotterdammer A. Jansen, die daarmee de basis legde voor de overwinning van zijn ploeg op Amsterdam. Kort na de rust voerde Rijthoven de voorsprong op tot 20, waarna aanvoerder Van der Horst er via een strafschop 30 van maakte. Door een fout van de Rot terdamse doelman kon Amsterdam op de valreep nog een tegenpunt maken. In de tweede wedstrijd, Rotterdam Den Bosch, kwam geen van beide ploegen tot behoorlijk spel. In de tweede helft trok Rotterdam via een door Van der Horst prachtig geno men vrije schop de winst naar zich toe, I0. De derde wedstrijd eindigde in een opmerkelijk grote overwinning, 8 1, van Amsterdam op Den Bosch. Beide ploegen kregen een strafschop toege wezen, die door Amsterdam werd benut, terwijl de Bosschenaren de bal ver naast schoten. Wat het score verloop betreft, de stand wees reeds 5-0 in het voordeel van de hoofd stedelingen aan aleer het Den Bosch gelukte een tegentreffer te plaatsen. Alle Amsterdamse voorhoedespelers namen met een of meer doelpunten aan het schuttersfeest deel. Ook bij voetbal werd de eindstand: 1. Rotterdam, 2. Amsterdam, 3. Den Bosch. De Bossche tafeltennisser Kop in actie. 15

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 17