E.H.B.O* - CURSUS ROTTERDAM Gezien het grote aantal deelnemers (15 groepen) moest dit jaar voor het eerst een voorselectie plaats vinden. Deze werd gehouden in hotel „De Kroon" en de Amstel Brouwerij. Onze deelnemende ploeg wist zich op de tweede plaats te nestelen, zodat ze met nog 5 andere groepen konden deelnemen aan de officiële wedstrijd op 14 mei bij het Koninklijke/Shell- Laboratorium. Er werd daar zeer hard gewerkt, doch tijdens hun optreden wist de leider van onze groep reeds, dat ze niet zoals vorig jaar een le prijs zou den behalen. De diagnose van het letsel van een der slachtoffers was niet goed ge weest, omdat een niet al te duidelijk aangegeven kaakfractuur over het hoofd was gezien. Ondanks dit laatste, hetgeen toch heel wat punten gekost moet hebben, ein digde onze groep op de eervolle 3e plaats. Reddingsdienst Als sluitstuk, ofwel klapstuk zo u wilt, traden op 15 juni 1963 in de kantine 12 leden van de reddings dienst aan, om zich te onderwerpen aan het examen redder 2e klas. Deze examens die dit jaar voor de eerste maal werden afgenomen onder auspiciën van de Nederlandse Ver eniging Zelfbescherming Bedrijven en Inrichtingen, kregen hierdoor een officieel karakter. Van alle aange sloten bedrijven van het gehele land, waren voor dit examen 98 kandidaten opgegeven, zodat het grote aantal deelnemers van Heineken toch wel wat examenvrees deed veroorzaken. Terugblikkend kan echter gezegd worden, dat deze vrees ongegrond was. De examinatoren waren gemoedelijk doch zakelijk en de kandidaten gaven blijk over een zeer behoorlijke parate kennis en vaardigheid te beschikken. Dit laatste is naar onze mening voor een groot deel te danken aan de goede geest die onze reddingsdienst kenmerkt, die al zo vaak, onder lei ding van het hoofd reddingsdienst, de heer H. A. Brouwer, en de actieve instructeurs de heren D. Kamstra en J. Roose, bij verschillende gelegen heden hiervan blijk gaf. 11 kandidaten mochten het genoegen smaken het examen met goed gevolg te beëindigen, terwijl helaas ook 1 kandidaat moest worden afgewezen. De namen van de geslaagden zijn: J. J. Diesbergen E. de Man D. J. Ringoir H. Vis F. v. d. Kint J. Versteeg J. L. Jansen J. P. v. d. Zeeuw H. Vos en B. Kromhout R. Wierda v. d. Meer. Deze op eigen terrein bevochten zege mag er zijn, omdat onze kandidaten mede de spits hebben afgebeten voor een landelijk erkend diploma. Geslaagden kregen voorlopig diploma Als afsluiting van de zo succesvol verlopen E.H.B.O.-cursus (zoals u weet slaagden alle kandidaten voor het examen) was op vrijdag 31 mei jl. in de raadskelder te Rotterdam een bijeenkomst belegd, waarop de voorlopige „diploma's" zouden wor den uitgereikt. Het grootste gedeelte van de geslaag den had aan de uitnodiging gehoor gegeven en, zij hebben er geen spijt van gehad. Op het niet van tevoren vastgestelde programma stonden, be halve de uitreiking van de bonus, enkele toespraken, waarbij vele prij zende (en soms ook ondeugende) din gen werden gezegd. Nadat de heer Wanschers zijn waardering had geuit voor hetgeen in deze cursus was be reikt, schonk hij nog enige aandacht aan de onderwijsmethode die dokter Ophof volgend jaar denkt te gebrui ken. Hierbij zat de dokter als het ware te popelen om de heer Wan schers van repliek te dienen, hetgeen prompt gebeurde, waarop weer de „dupliek" van onze Rotterdamse be drijfsleider volgde. Daarna vertolkte mej. Schönberger in een leuk toe spraakje de dank van de deelnemers voor de prettige en natuurlijk ook leerzame wijze, waarop dokter Ophof de lessen had gegeven. Namens de cursisten bood zij hem enige „stoffelijke blijken van dank" aan, een fraai uitgevoerd fotoboek van Rotterdam, een bandje voor een tape recorder en een boekenbon. Na afloop van dit min of meer offi ciële gedeelte was er gelegenheid voor een dansje. Dokter Ophof mocht verscheidene cadeautjes in ontvangst nemen, links uit handen van de heer Met veel genoegen reikte de dokter zeif een Wanschers, rechts uit handen van mej. Schönberger. gedeelte van de voorlopige „diploma's" uit. 11

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 13