B.Z.B.- VAN NIEUWS DE AMSTERDAMSE BROUWERIJ De gemeentelijke brandweer uit Uithoorn liet na hun optre den zich het Heineken pilsje goed smaken. Bedrijfsbrandweer Het afgelopen oefenseizoen nam onze bedrijfsbrandweer tweemaal deel aan de officiële brandweerwedstrijden van het Algemeen Brandweerwedstrijd Comité. Hierbij kan al naar gelang van de vaardigheid en/of het beschikbare materieel, worden deelgenomen in de klassen: Tas-HD (tankautospuit- hogedruk) 1 of IA, 2 of 2A, 3 of 3A en 4 of 4A. Deze wedstrijden staan open voor ge meentelijke brandweerkorpsen (zowel beroeps als vrijwillig) en voor brand weerkorpsen van bedrijven. In de klasse TAS-HD nemen deze groepen gezamenlijk deel aan de wed strijden, terwijl in de overige klassen een splitsing is gemaakt, waarbij het klasse-nummer met een A betrekking heeft op de bedrijfsbrandweerkorpsen. Omstreeks april worden ieder jaar in elke provincie wedstrijden gehouden, waarbij tevens wordt bepaald welke groepen gerechtigd zullen zijn deel te nemen aan de gewestelijke wedstrijden. Dit aantal wordt bepaald door het aantal deelnemende groepen. Is dit b.v. 6 dan gaat 1 groep over, is dit aantal tussen 7 en 13 dan worden het 2 groepen. Tijdens de gewestelijke wedstrijden wordt op dezelfde wijze geselecteerd om tot slot te komen tot de landelijke wedstrijden, die veelal in september worden gehouden. (Deze laatste wed strijden waren vorig jaar op onze Het Heineken team in actie tijdens de wed strijd. Rechts ploegleider C. Zoutman, die met de heren A. J. Bracke en A. G. Luybe een gewonde verbindt. Het derde ploeglld, de heer H. A. Okkes, staat niet op deze foto. brouwerij voor de klassen TAS/HD, 1 en IA en 2 en 2A). Op 20 april 1963 moest onze groep voor de provinciale wedstrijden klasse IV-A het in Oud Valkeveen opnemen tegen 10 andere groepen. Zij eindigden op de 3e plaats met miniem verschil op nummer 2. Erg jammer want 2 groepen gingen over naar de gewestelijke wedstrijden. Niettemin werd een zeer goede pres tatie geleverd, hetgeen door de jury werd gehonoreerd met een diploma ruim voldoende met een daarbij be horende medaille. Met meer schroom werd op 18 mei 1963 voor de eerste maal deelgenomen aan een wedstrijd in de klasse 2-A, die werd gehouden op de terreinen van Van Gelder en Zn. Papierfabrie ken in Wormer. Over het algemeen was onze ploeg van oordeel, dat gezien hun 2-jarige opleiding, met deze wedstrijdklasse veel te hoog was gegrepen. Verwachtingen voor het behalen van een prijs waren er dan ook geenszins. De ploeg eindigde, bij 12 deelnemende groepen, op de 11e plaats, echter met een jury-waardering van voldoende (diploma medaille), waarbij op gemerkt dient te worden, dat de ploeg zelf vond dat bepaalde kleine foutjes niet nodig waren geweest. Dus wel een resultaat om het volgend jaar wederom deel te nemen in deze klasse. E.H.B.O. De Nederlandse Vereniging Zelfbe scherming Bedrijven en Inrichtingen afd. Amsterdam, organiseert ieder jaar voor de bedrijven Amsterdam E.H.B.O.-wedstrijden.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 12