Zeven maal werd een gewonde met het wip pertoestel van bovenuit het mouterijgebouw naar de begane grond getransporteerd. en actief gaan deelnemen aan de red ding. Hoewel de coördinatie tussen en wijkploegen niet perfect is, verloopt alles vlot en worden de slachtoffers via het wippertoestel, met de overzwaaimethode en verticaal langs de ladder in vlug tempo gered. Naast de lof, die aan de wijkploegen en hun leiding toekomt, mag ik deze toezwaaien aan de B .Z .B .-ploegen van Heineken voor de goede team geest en de prachtige prestaties. Uiteraard heb ik als veiligheidsman de reddingsgroep en zijn commandant het meest geobserveerd. Vrienden van de reddingsploeg, mijn waardering de manschappen van wijk 29 in de gelegenheid te stellen aan deze oefe ning deel te nemen. Voorts wil ik hiermede gaarne dank zeggen aan uw hoofd Bedrijfszelfbe scherming, de heer van Roon, als mede aan uw commandanten brand weer, redding en E.H.B.O., die zich veel moeite hebben getroost om deze oefening te doen slagen, voor het voortreffelijke werk dat werd ver richt." Het Hoofd Bescherming Bevolking, w.g. A. L. NOUWENS. Het was bijna donker aleer het laatste slacht offer met het wippertoestel naar beneden werd gelaten. De brandweer van de B.B.-wijkploeg snelt te hulp. Ook de E.H.B.O.-ploeg van de B B. nam deel aan het verzorgen en het vervoeren van de gewonden (foto rechts). Tijdens de eerste blussing van de brandhaarden en de hulpverlening aan direct zichtbare slachtoffers ver kent de commandant redding het rampgebied. Dan volgen als een vloed golf de commando's, kort, zakelijk en weloverwogen. Als de lijnrem aan het beschadigde pand is bevestigd en boven in het gebouw de voorbereidingen voor het gebruik van het wippertoestel zijn getroffen, laat de commandant zich via de lijnrem uit het gebouw zakken om ook op de begane grond de nodige maatregelen te nemen voor de beves tiging van genoemd wippertoestel. Door onderbezetting van de B.Z.B.- groep en door de enorme omvang van de ramp genoodzaakt, vraagt de com mandant assistentie van de wijk ploegen, die spoedig ter plaatse zijn voor uw werk en uw teamgeest en voor de voortreffelijke leiding van uw commandant, van wie het een 'juist en doeltreffend inzicht was, waar nodig burgers in te schakelen. Directie van Heineken, u moogt trots zijn op uw B.Z.B. w.g. W. A. A. VAN SCHIE, Hoofdinstructeur Redding Zelfbescherming. Van de Dienst Bescherming Bevolking ontving onze directie de volgende brief, die als opschrift droeg: B.Z.B.- oefening „Het bier is weer best". „Bij deze geef ik gaarne uiting aan mijn waardering voor de medewer king die u bij uw B.Z.B.-oefening op 11 dezer heeft willen verlenen door Commandant Kortekaas van de reddingsploeg laat zich met behulp van de lijnrem naar beneden zakken. 8

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 10