HASTINGS VAN DE LEOPARD BROUWERIJ FOTOFLITSEN Het is alweer geruime tijd geleden, dat wij in de kolommen van ons Versevat aandacht hebben besteed aan de Leopard brouwerij te Has tings. Het verheugt ons daarom bijzonder dat wij nu enkele foto's kunnen plaat sen, die ir. Van Leeuwen meebracht van zijn laatste reis naar deze brou werij, die zoals u weet is gelegen op het Noordereiland van Nieuw-Zee- land. Op de foto boven ziet u de achter1 gevel van respectievelijk links het keldergebouw en rechts de bottelarij. De foto rechts toont u een van de weinige, oorspronkelijke gebouwen met het kantoor van de bedrijfsleider, mr. Stephinson, die hier juist de trap oploopt. Het hart van de brouwerij (foto onder). De centrale weg door de brouwerij met aan de rechterzijde van voor naar achter het kelderge bouw en de fustenafdeling. Vervol gens (waar de drie personen staan) het vulstation voor de tankauto's, die bier vervoeren, en daar weer achter een gedeelte van de afdeling perron vol/perron leeg. Aan de linkerzijde bevinden zich de machinekamer en het brouwhuis met de bostelsilo. Op de voorgrond ziet u de pijpenbrug, die de machinekamer en het brouw huis verbindt met de kelderafdeling en de bottelarij. Een kijkje in de nieuwgebouwde lig- kelder (foto links onder), die onder gebracht is in een loods, waarvan het dak en de wanden op een bijzondere wijze, namelijk met een zg. sandwich- constructie, geïsoleerd zijn. Deze lig- kelder is het meest recente project, dat in overleg tussen de brouwerij en het T.B.B. te Rotterdam tot stand is gekomen. 7

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 9