E.H.B.O.-examen MET RODE KRUISTEAM NAAR KATANGA ZELFS DAN NIET In Rotterdam slaagden alle 47 kandidaten Den Bosch kreeg er 1 5 gediplomeerden bij Zoals we enkele weken geleden schre ven, bestond er voor de op 1 oktober vorig jaar begonnen E.H.B.O.-cursus in Rotterdam een verheugend grote belangstelling. Ook in Den Bosch hadden zich weer verscheidene per soneelsleden voor de cursus, die daar werd gegeven, aangemeld. Op 10 en 13 mei jl. in Rotterdam, en twee dagen later in Den Bosch, werden de examens afgenomen- Het resultaat in Rotterdam was „om juichend over naar huis te schrijven", want alle 47 cursisten kregen de aan tekening „geslaagd" achter hun naam. Een bijzonder verblijdend bericht, dat ook dokter Ophof, die de theorie heeft gegeven, en de heren De Bruin, Van Puffelen en Kievits, die als in structeur optraden, als muziek in de oren geklonken zal hebben. Temeer nog daar er onder de geslaagden twee cursisten waren, die „met lof" uit de bus kwamen. Het waren de heren Kroep en Van Wezel, die van de examinator, dokter Vuylsteke, de hoogste cijfers toegewezen kregen. De namen van al deze nu gediplo meerde E.H.B.O.'ers vindt u hieron der, evenals die van de 15 geslaagden uit Den Bosch, waar 18 kandidaten zich aan het examen onderwierpen. In Den Bosch bracht, evenals in Rot terdam, de bedrijfsarts, dokter Oude- jans, de cursisten de theoretische ken nis bij, terwijl mej. Faes de praktische oefeningen leidde. Het examen werd afgenomen door dokter Römen. In Rotterdam slaagden: de dames P. Besselink, M. Boon, F. G. Donkers, P. A. M. Frijmuth, H. A. Goumare, P- de Groot, C. E. de Heer, P. J. de Jong, H. J. W. Kerpershoek, C. Koopmans, J. Meyer-Molijn, A. J. de Moor, L. Oostenbrink, C. A. Pon- jée, K. M. R. Reijenga, B. M. Ritstier, Ch. M. Scheffers, M. M. J. Schön- berger, J. Schoonrok, J. Smits-Rijs, J. L. Toneman, G. A. Veldkamp en H. M. Verhoef; en de heren W. H. v. d. Berg, C. Berkhout, M. de Bruin, J. P. Dahlhaus, H. J. M. Holle- brandse, ir. J. W. den Hond, A. Kleij, C. Kortekaas, L. Kroep, J. de Langen, G. Mertz, P. van Oort, G. van Puf felen, J. B. F. van Putten, H. G. M. van Reenen, C. H. de Roode, J. van Roon, J. Roos, G. H. Spek, J. Velle- koop, C. J. Verschoor, J. Verstegen, P. W. van Wezel en W. M. Zuydam. In Den Bosch werd het Eenheidsdi ploma behaald door de dames Op zondag 28 april jongstleden ver trok een uit artsen, verplegers en hulpverplegers bestaand Rode Kruis- tearn van Schiphol met bestemming Katanga, alwaar het team negen maanden werkzaam zal zijn. Een van de leden van deze groep is de heer W. F. G. Doesburg, chauffeur van de brouwerij te Rotterdam. Hij maakt als hulpverpleger deel uit van dit team, dat op verzoek van de Ver enigde Naties de verzorging op zich heeft genomen van het VN-personeel, zowel burgers als militairen, terwijl verder ook, waar mogelijk, aan de bevolking van Katanga medische hulp zal worden verleend. Teneinde zich aan deze taak te kunnen wijden, is de heer Doesburg door de brouwerij te Rotterdam tijdelijk op non-actief ge steld. De heer Doesburg bezit het E.H.B.O.- diploma en het E.H.I.O.-diploma (eerste hulp in oorlogstijd) en is ver der opgeleid tot allround hulpver pleger voor de ziekenverzorging. Op de foto ziet u de heer Doesburg (x) met de overige leden van het team en de „wegbrengers" even voor het vertrek op Schiphol. H. G. M. v. d. Beuken, M. A. R. v. d. Beuken en M. C. A. G. Offermans; en door de heren H. v. d. Brand, J. J. D. Clement, J. W. A. Dirri- wachter, L. L. M. Engelbert, drs. A. H. Gerards, G. J. Govaarts, L. Los, Ph. Olivier, ir. C. Scheltema, H. G. A. Smetsers, W. J. van Stip- pent en P. A. de Weger. Mevrouw Weymars- hausen zit een paar weken geleden in een Amsterdamse tram. Nadat bij de halte Weteringplantsoen de mensen zijn ingestapt en de conductrice de deur automatisch heeft gesloten, komt er puffend en hijgend een dikke passagier aan, die ook nog graag mee wil. Hij klopt op de ruit om de con ductrice te verzoeken de deur nog even te openen. Maar de con ductrice is niet te ver murwen, ook niet als één van de passagiers haar vraagt de deur toch nog even open te doen voor de zielige buitenstaander. Als nog een tweede pas sagier ook begint te zeuren, wordt de con ductrice boos en zegt: „Ik doe voor nie mand meer de deur open, al stond de di recteur van de Hei- nekes te kloppen". 5

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 7