BOSSCHE BEDRIJFSBRANDWEER BLEEF Voor de tweede maal onderlinge wedstrijden Lest best! De winnende ploeg, Den Bosch (1), ging als laatste van start. twee ploegen tegen elkaar in het natte strijdperk en opnieuw waren het de gastheren, die de eerste (en zowaar ook de tweede) prijs uit het vuur sleepten. In tegenstelling tot de eerste wedstrijd, die vorig jaar in Rotterdam werd gehouden, bevond het object zich in een bestaand gebouw, een loods naast de werkplaats, waarin allerlei mate rialen zijn opgeslagen. Mede omdat het in de loods tamelijk donker was, konden de brandweermannen niet zo goed uit de voeten en het kostte hen dan ook nogal wat moeite om het (levende!) slachtoffer te vinden en de juiste plaats van de vuurhaard te ontdekken. Verder moesten de nodige maatregelen getroffen worden om het overslaan van de brand naar een belendend perceel tegen te gaan en hierbij maakten enkele ploegen de Bevelvoerder Koornstra, Amsterdam (1), geeft zijn ploeg instructies. fout de ladder niet op de juiste plaats omhoog te brengen. Men was het er dan ook unaniem over eens, dat het wedstrijdobject belangrijk moeilijker was dan vorig jaar. Maar dat belette geen van de ploegen om met evenveel enthousiasme als de vorige keer de opdracht zo goed mogelijk uit te voeren. Terwijl enkele tientallen supporters van achter de touwen met belangstel ling de verrichtingen van de verschil lende ploegen volgden, onderwierpen vijf paar kritische jury-ogen van dichtbij de uitvoering van de opdracht aan een deskundig oordeel. De leiding van de wedstrijd was in handen van de heer J. J. van Rosmalen, comman dant van de Bossche brandweer, ter wijl de jury bestond uit de heren W. van de Haterd (voorzitter), J. Vesters, Voor de tweede maal hebben de be drijfsbrandweerkorpsen van onze drie brouwerijen eikaars krachten gemeten in een onderlinge ontmoeting, die zaterdag 4 mei jl. in Den Bosch plaatsvond. Opnieuw traden de hoofdstad, de Maasstad en de Sint Jansstad elk met Amsterdam (1), boven, en Rotterdam (2), rechts, spoeden zich naar de brand. 2

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 4