ROTTERDAMMERS, WANDELT U MEE? NACHTMARS Hoewel het dus niet in de bedoeling van de op te richten wandelclub ligt om aan lange marsen deel te nemen, ruimen wij gaarne een plaatsje in voor de prestatie van de heer Van der Hoff, die in de nacht van 11 op 12 mei jl. opnieuw deelnam aan de zg. nachtmars (60 km) van de Rotterdamse Wandelvereniging (RWV). De route liep deze keer van Kralingseveer over de Maasbruggen door het zuidelijke stadsgedeelte via de Groene Kruisweg naar Rhoon en Poortugaal. Vervolgens trok men over de Spijkenisse- brug en de Botlekbrug, passeerde de Esso- en Shell-raffinaderij en keerde langs de Waalhaven, door Charlois en via de Maastunnel weer naar Kralingen terug. Wij nemen diep en respectvol onze hoed af voor de prestatie van onze 59-jarige collega. Red. Het succes, dat een groepje van de brouwerij Rotterdam (16 uit een personeel van enige honder den!) bij de Lustrummarsen op 27 april j.l. van de Wandelvereniging van de brouwerij Den Bosch heeft behaald (zonder uitvallers en mét een groeps- prijs), heeft ons moed gegeven weer eens te proberen een wandelclub voor Rotterdam op te richten. Onze groep bestond uit dames en heren in de leeftijd variërend van ongeveer 60 tot 16 jaar! Wandelen is een in alle opzichten gezonde sport, men zet er een respectabel aantal spieren mee in beweging, beoefent die sport in de frisse lucht en door die beweging en frisse lucht draagt de wandelsport een behoorlijk steentje bij tot het ver krijgen en behouden van een goede gezondheid van hen, die hun werk voornamelijk binnenshuis verrichten. Het ligt, ongetraind als wij zijn, niet in de bedoe ling marsen te gaan lopen, zoals die van Brussei naar Rotterdam, wij denken zelfs niet aan marsen van 40 en 50 kilometer, maar allereerst aan het vormen van een groep enthousiasten en belang stellenden, waarmede wij dan willen komen tot de oprichting van een wandelsportgroep van de brouwerij Rotterdam. Kom, geroutineerde tram- en buspassagiers, fiet sers, bromfietsers, automobilisten, de benen gestrekt en met frisse moed: ,,De paden op, de lanen in!" tot heil van uw gezondheid. Belangstellenden kunnen zich nu al opgeven bij mej. M. M. J. Schönberger, tel. 133 en bij de heren C. Timmers, tel. 124 en E. C. A. van der Hoff, tel. 72145. Belt u morgen meteen even?! De jongste deelnemer (nog geen vier jaar!) ondergaat vol trots het opspelden van lijn medaille door de heer Derde. Drukte bij het afmeldingsbureau voor de groepen op de 25 km. 23

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 25