FJM»5 De heer Van der Hoff in gesprek met de algemeen marsleider, voorzitter Van Rhijn, tijdens de verplichte rust in Cromvoirt. Zij kwamen als eersten binnen. René (5 jaar) en Robbert Jansen (15 jaar), die samen de 5 km liepen. René heeft al zo'n 15 medailles, zijn broer bezit er meer dan 70. Cromvoirt.... verder commentaar overbodig. bestaande uit de heren I.eeflang, Horyaans en Veraart, de laatste ver gezeld van zijn dochtertje Simone. Zij hadden, evenals de Rotterdamse groep, op de 15 kilometer ingeschreven. Verder zagen wij nog enkele Bossche personeelsleden, die de kriebel in de benen niet hadden kunnen weerstaan en de „stoute" schoenen hadden aan getrokken. Voor alle deelnemers was door de organisatoren een mooi parcours uit gezet, dat nu eens door de polders en dan weer door bos en hei voerde. Bij de rustplaats kreeg ieder gratis een flesje Si-Si, terwijl men na afloop in de kantine voor een luttel bedrag enkele consumpties kon gebruiken. Onze Bossche wandelvereniging kan met voldoening op dit eerste, grote evenement dat zij organiseerde terug zien. Dat zij er eer mee heeft ingelegd, bleek ook uit de vele prettige reacties, die de stoot gaven tot het plan om jaarlijks een dergelijke tocht te hou den, met als grootste afstand de 40 kilometer. Indien tenminste hiervoor voldoende animo zou zijn. Dat deze Lustrumtocht zo goed ge slaagd is, was voor een belangrijk deel te danken aan de tijdige en grondige aanpak door het bestuur. Voorzitter Van Rhijn en vooral secretaris-pen ningmeester Derde hebben als organi satoren bergen werk verzet, terwijl op de dag zelf de leden van de wan delclub (22), samen met ruim 20 brou werijmensen en de transportcolonne van het Rode Kruis een belangrijk steentje tot het welslagen van dit wandelfestijn hebben bijgedragen.

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 24