De straatjes in Hydra bestaan uit trappen; het vrachtvervoer vindt er per ezel plaats. Enkele opnamen van het Erechtheum, een tempel op de Acropolis. de klassen te groot zouden worden. Dit was wel te merken als bij onze inkopen de bedragen opgeteld moesten worden, veelal een moeilijke zaak! De gesprekken van de getrouwde vrouwen draaien steeds om twee onderwerpen: de bruidschat en de kinderen. De kinderen ontvangen hun naam pas bij de doop en daar de doop wel jaren uitgesteld kan worden, blijven de kinderen vaak heel lang naamloos. Kinderadoptie komt veel voor. Ten slotte, om in dit vakantieverhaal nog even over werken te praten, in de hete mid daguren wordt niet gewerkt, de schade" haalt men 's avonds van zes tot acht in. De rest van ons verblijf in Griekenland brachten we door op Lagonissi-beach, een schiereilandje waarop een hotel staat. Ondanks de zomerse temperatuur was het kristalheldere water te koud om in te zwemmen. De kinderen konden schelpen en prachtig gekleurde stenen zoeken of we maakten wandelingen in de heuvels. Daar kwamen we dikwijls een klingelende kudde tegen met een herder, die op ons vriendelijke „kalimèra" (goedemorgen) verbaasd ook kalimèra" zei en dan soms een heel verhaal afstak, waarin het woord ,,americani" voorkwam, mogelijk omdat mijn zoon een wit, Amerikaans matrozen- petje droeg (zijn souvenir uit Grieken land, dat ook in Amsterdam te koop is!) En als we dan ,,oichi, oichi, Holland" zei den („nee, nee, Holland"), dan lachte zijn hele gezicht. Hollanders schijnen er wel gezien te zijn. Maar ook aan onze vakantie kwam een eind. Woensdagmorgen 24 april gingen we per auto naar het vliegveld even bui ten Athene. Na wat gezoek en geharre war omdat de stewardessen elkaar tegen spraken, zaten we toch eindelijk in onze Queen Olga" van de Olympic Airways. Rest me nog te vertellen, dat het Griekse bier ,,Fix" heel goed is, alleen nogal prij zig, en dat de enige, zuiver persoonlijke, „schaduwzijde" van mijn verblijf in Athe ne was, dat ik al die tijd de uitslag van de wedstrijd Feijenoord-Benfica van 10 april niet wist! En toen we na tussenlandingen in Zürich en Frankfort Nederland weer onder ons zagen, zeiden we tegen elkaar: „Wat is alles hier sappig, wat is ons land toch mooi, zo fris! Wat een verschil met Grie kenland, waar het nu al dor begon te worden en waar het 's zomers voor ons aan regen gewende Hollanders niet uit te houden zou zijn". We zijn weer thuis. Vol herinneringen, met alle foto's die we graag gemaakt had den maar die we niet genomen hebben, in de donkere kamer in ons achterhoofd, waar ze niet verbleken en waaruit ze steeds tevoorschijn gehaald kunnen wor den. G. J. Pothoven

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 15