ATHENE Het vliegtuig maakte een bocht en daar lag Athene te stralen in de zon met als middelpunt, geheimzinnig sprekend van lang vervlogen tijden, de Acropolis met het Parthenon. Een schouwspel om nooit te vergeten! Op het vliegveld werden we opgewacht door een Engelssprekende Griek en vervolgens per auto naar ons hotel ,,Acadimia" in het centrum van Athene gebracht. Athene is een dichtbe volkte stad. De straten waren zo vol als de Kalverstraat op Koninginnedag. Het was een gekrioel van taxi's en bussen op vijfbaanswegen (met eenrichtingsverkeer). Fietsers en ook bromfietsers zijn zeldzame verschijningen. En toen begonnen voor ons heerlijke dagen met steeds prachtig weer. We heb ben gedwaald door oude straatjes in de Vanuit ons hotel keken we over heel de stad heen. lieten onze schoenen poetsen dus mèt de kinderen. En zo, na een druk ke tijd van voorbereidingen, waarbij we veel hulp van anderen ontvingen, ver trokken we op 10 april om half elf 's mor gens van Schiphol per KLM-toestel Pal- las" naar Athene, uitgezwaaid door de secretaresse van de vereniging, die de prijsvraag had uitgeschreven, mijn lees bibliotheekhouder en mijn zwager. Onze reis naar Athene was fantastisch. Zo heel hoog in de lucht kwam er het gevoel van bevrijding, toen we Neder land zachtjes onder ons zagen voorbij schuiven. Voor iemand, die voor het eerst vliegt, is zo'n reis een belevenis, en dat was het dan ook voor ons alle vier. Zo mooi hadden we het ons niet kunnen voorstellen. Nog even verbleven onze gedachten bij hen, die ons hadden uitge zwaaid, maar de indrukken volgden elkaar zo snel op dat er geen tijd was voor terugzien. De verzorging in het vliegtuig was af en vóór ons lagen veertien dagen genieten, dubbel genieten omdat alles zo onbekend was en de vreugde droeg van het onverwachte. Na een heerlijke reis, met een tussen landing in Wenen, naderden we Athene over de Saronische Golf waarvan het water zó blauw is, dat je het gezien moet hebben om het te kunnen geloven. De tempel van Zeus, midden in Athene. We zagen soldaten en burgers volksdansen uitvoeren

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 13