DROOMREIS NAAR HET GEBEURT NIET IEDERE DAG, dat iemand uit ons midden de hoofdprijs van een of andere prijsvraag wint. Hoe vaak wagen we zelf niet een kansje in een prijsvraag of loterij met even een stille hoop op een van de aanlokkelijke hoofdprijzen. Waarna meestal de hele prijsvraag én de mooie prijzen al heel gauw in het vergeetboek raken. Voor ons is zoiets toch niet weggelegd. Tot er een dag komt, waarop de droom werkelijkheid wordt. Zoals onlangs voor een van ons, de heer G. J. Pothoven, baas legerkelder van onze Amster damse brouwerij. Hij nam deel aan een prijsvraag, won de hoofdprijs en vloog met zijn gezin naar een prachtige vakantie in Griekenland. Hij schreef zijn belevenissen voor Vers van 't Vat neer in een met eigen foto's ge- illustreerd verhaal onder de titel Per „PaMas" naar Athene! gemaakt over onze gezondheid en boden aan de opengevallen plaats in te nemen. Hoewel ontegenzeggelijk goed bedoeld (en nog wel bedankt!) is dit niet nodig geweest. Onze reis was intussen op mijn verzoek gewijzigd in een 14-daagse vliegreis voor vier personen naar Athene en omgeving, Gedurende ons verblijf in Athene logeerden we in hotel Acadimia. Het beroemde Parthenon op de Acropolis. Ten behoeve van de landelijke leesbiblio theken werd in oktober van het vorige jaar een prijsvraag gepubliceerd, die was uitgeschreven door de Vereniging ter be hartiging van de belangen van de boek handel. Om deel te kunnen nemen moest men vóór 1 maart 1963 zeventig boeken gelezen hebben. Bij elk gehuurd boek werd een zegel uitgereikt. Deze zegels moesten op een kaart worden geplakt, die samen met een limerick vóór genoemde datum opgestuurd diende te worden. Zeker zou mij grootspraak verweten zijn als ik bij het begin van deze prijsvraag verkondigd zou hebben, wat ik nu onge straft kan zeggen: ,,Door mijn deelneming is ieder ander kansloos geworden!" Mij is dus de hoofdprijs ten deel gevallen: een 8-daagse vliegreis voor twee perso nen naar New York. De reacties na het bekend worden van dit buitenkansje waren hoofdzakelijk van prettige aard. Nagenoeg iedereen gunde ons het van harte. Een enkele ,,jaloerseling" sprak van ontaarde ouders, die hun kinderen alleen achterlieten, of van „rooiepanners" (d.i. anderen voor je laten betalen). Ook werd de opmerking gehoord, dat ik vast de enige inzender was geweest, zodat mij die prijs wel gegeven móést worden, ter wijl een Amsterdamse collega deze gratis vakantie ,,op z'n Rotterdams reizen" noemde! Weer anderen hebben zich ge durende onze voorbereidingen zorgen

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 12