aan de Portugese ontdekkingsreiziger Pedro da Cintra. Dat was in 1462. Deze Pedro meende in het huilen van de wind door de bergen en in de branding langs de kust het gebrul van leeuwen te horen, vandaar dat hij het land de naam Sierra Leone (letterlijk leeuwenge bergte) gaf. Gedurende de volgende drie eeuwen werd het land ge regeld bezocht door slavenhandelaren. Deze bezoeken hadden uiteraard ten doel negerslaven te halen. Het heeft nog tot 1787 geduurd voordat de eerste vreemdelingen zich hier, zij het gedwongen, gingen ves tigen. In dat jaar werden door de Engelsen namelijk de eerste vrijgeworden slaven naar dit land gebracht (hierdoor is ook de naam Freetown „Vrijstad" ontstaan). Sinds die tijd zijn geregeld „scheepsladingen" vrijgewor den slaven, o.a. een groep voormalige Amerikaanse slaven die in de Amerikaanse vrijheidsoorlog aan de Engelse kant hadden gevochten, hier aan land gezet. Ongeveer te zelfder tijd kwam ook een vijftigtal blanke vrouwen van twijfelachtige reputatie. Regering In 1808 is Sierra Leone een Engelse kroonkolonie ge worden en in 1896 werd het een Brits protectoraat. Op 27 april 1961 verwierf het zijn onafhankelijkheid, het is echter lid gebleven van het Britse Gemenebest. Aan het hoofd van de regering, die een overwegend pro westerse politiek voert, staat thans Sir Milton Margai; hij wordt bijgestaan door een ministerraad van 15 leden. De volksvertegenwoordiging bestaat uit een Huis van afgevaardigden van 74 leden. Van deze 74 leden be hoeven er slechts 62 door het volk gekozen te worden, De kustlijn is tamelijk grillig. Hier een opname van de baai bij Murraytown. Een typisch Creolendorp in de omgeving van Freetown. 5

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 7