OFFICIËLE OPENING VAN DE BROUWERIJ BIJ FREETOWN, SIERRA LEONE Vooraanzicht van de nieuwe brouwerij met de permanente, niets aan duidelijkheid te wensen latende reclame. Op 16 maart jl. werd de jong ste met Heineken gelieerde brouwerij, die bij Freetown in Sierra Leone, officieel in bedrijf gesteld. In onze vorige uitgave konden wij door middel van een zg. artists' impression u reeds een beeld tonen van deze nieuwe brouwerij. Met veel genoegen bieden wij onze le zers thans een verslag aan van de officiële opening, met daarop aansluitend een tamelijk uitvoerige documen tatie over de jonge Westafrikaanse staat Sierra Leone. Voor het verslag zijn wij veel dank verschuldigd aan de heer de Viet, die de leiding had bij de montage alsmede aan ir. D. van Dam, de bedrijfsleider ter plaat se, terwijl wij d eheer E. Wustenhoff van de afdeling buitenland te Amsterdam gaarne dankzeggen voor zijn interessante bijdrage over land en volk van Sierra Leone. Red. Hoewel het officieel in bedrijf stellen van met Heineken verbonden brouwerijen in het buitenland de laatste jaren voor ons technici welhaast een routinekwestie is ge worden, willen wij nochtans van een dergelijke, heuge lijke gebeurtenis, die onlangs in Sierra Leone plaatsvond, u graag een enkele indruk in woord en beeld geven. De brouwerij ligt op enkele kilometers afstand van Freetown (80.000) inwoners), de hoofdstad van de in april 1961 onafhankelijk geworden Westafrikaanse staat Sierra Leone. Zoals bij zovele landen in Afrika, die in de laatste jaren hun onafhankelijkheid verwierven, is de basis waarop de economie van het land rust, tamelijk smal. In Sierra Leone zijn de twee belangrijkste bronnen van inkomsten de export van ijzererts (waarvan een belangrijk gedeelte naar de hoogovens in IJmuiden gaat) en diamanten. Vooral het vinden van diamanten, een tiental jaren geleden, heeft een belangrijke teruggang in de agrarische sector ten gevolge gehad omdat vele in woners de landbouw verwaarloosden om in de diamant winning en -handel een meer lucratieve wijze van geld verdienen te vinden. Nu echter de eerste „room" van de diamantbedrijvig heid af is en deze na de oprichting van door de regering 2

Vers van 't Vat | 1963 | | pagina 4